Banner 980x90

Marinzejas muižas apbūve ar parku

19. gs. vidū pie skaistā Marinzejas ezera Atašienē savu pili uzcēla grāfu Borhu (Latgales magnāti ar plašiem īpašumiem un toreizējo rezidenci Varakļānos) jaunākais dēls Jozefs Borhs, kurš bija itāļu izcelsmes aristokrāts, Krievijas cara galminieks un ar Aleksandra Puškina nāvi saistīts cilvēks.

Marinzejas muiža, kurā tagad atrodas Brāļu Skridu Atašienes vidusskola, celta klasicisma stilā, bet blakus izveidots angļu un franču jauktā stila parks ar daudzām retām koku sugām. Marinzejas pilij virs centrālās daļas agrāk bija skatu tornītis jeb belveders, bet 2. Pasaules kara laikā tas cieta artilērijas apšaudē un, remontējot jumtu, tika nojaukts. No 19. gs. muižā ir saglabājusies krāsns, daļēji arī interjera apdare un kāpnes.

Adrese: Atašiene, Atašienes pagasts, Krustpils novads, LV-5211
Tālrunis: +371 65228355 (Atašienes TIP)
Mājaslapa: www.krustpils.lv
E-pasts: atasienetip@inbox.lv, krustpils.novads@jekabpils.lv
GPS koordinātes: 56.5591865, 26.3776907

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)