Banner 980x90

Imigranti un bēgļi rada problēmas arī ES valstu veselības aprūpes iestādēm

Eiropas Savienības (ES), Eiropas Brīvās tirdzniecības zonas un ES kandidātvalstu veselības ministri neformālajā sanāksmē pārrunāja ne tikai ar alkoholu un veselīgu uzturu saistītus jautājumus, bet arī imigrācijas un bēgļu skaita pieaugumu Eiropā.

Atsaucoties uz pēdējo dienu notikumiem Vidusjūrā, veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) šodien žurnālistiem preses konferencē stāstīja, ka Eiropas veselības ministri bijuši vienisprātis, ka šī problēma ir jārisina un tai nepieciešams komplekss risinājums. Ministrs uzskata, ka migrācijai ir arī "veselības dimensija".

Kā skaidroja Belēvičs, piemēram, Kipras slimnīcās ir tikai 1500 gultas vietu. Kiprā šīs gultas vietas var aizpildīt, kad valstī iebrauc viens vai divi imigrantu kuģi. Tāpēc Kipras valdībai var būt nepieciešama citu valstu palīdzību, lai pārvietotu šos slimos cilvēkus uz citām valstīm. Arī Grieķijas veselības sistēmā trūkst līdzekļu, jo viņu veselības aprūpes sistēmu pārlieku noslogo bēgļu ārstēšana.

Belēvičs stāstīja, ka Kipra, Malta un citas Dienvidu valstis esot aicinājušas ES valstis dalīt izdevumus, kuri rodas, ārstējot bēgļus.

Tajā pašā laikā daudzas valstis esot uzsvērušas, ka šai problēmai jāatrod risinājumi, kas novērstu pašus cēloņus. Belēvičs stāstīja, ka Briselē jau ir izstrādāts desmit soļu plāns bēgļu jautājuma risināšanai, tomēr Grieķija esot norādījusi, ka neviens no desmit soļiem nav saistīts ar veselības aprūpi.

Tālāk dalībvalstu idejas tiks nodotas attiecīgajām institūcijām, "absolūti saprotot, ka tā iniciatīva ir ārlietu, iekšlietu ministru padomju kompetencē," uzsvēra Belēvičs.

Kā norādīja Eiropas Komisijas Veselības un pārtikas drošības ģenerāldirektorāta vadītāja vietnieks Ladislavs Miko, problēmas risinājums jāmeklē jau tuvākajā laikā un to var panākt, sadarbojoties ar ES dalībvalstīm.

Miko stāstīja, ka Itālija, Grieķija, Kipra un Moldova pauž atbalstu problēmas risināšanai, un viņš aicina tās izcelt redzamās migrācijas problēmas un šo valstu vajadzības.

No 20. līdz 21.aprīlim Rīgā pulcējās ES, Eiropas Brīvās tirdzniecības zonas un ES kandidātvalstu veselības ministri un valstu delegāciju vadītāji, lai neformālā gaisotnē diskutētu par sabiedrības veselību ietekmējošajiem faktoriem.

Naktī uz svētdienu Lībijas piekrastē notikušajā imigrantu kuģu avārijā dzīvību zaudēja 800 cilvēku, otrdien paziņoja ANO bēgļu aģentūras (UNHCR) Itālijā pārstāve sakariem ar presi Karlota Sami.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)