Jēkabpilī aiztaisīs urbumus Bebru mikrorajona ielu asfalta segumā

Daugavpils, 23.apr., LETA. Jēkabpils pilsētas pašvaldības izpilddirektors Guntars Gogulis devis rīkojumu ceļu uzturētājam aiztaisīt nesankcionēti veikto urbumu rezultātā radītās atveres Bebru mikrorajona ielu asfalta segumā.

Gogulis aģentūrai LETA paskaidroja, ka šādu uzdevums ceļu uzturētājam ir devis, lai novērstu asfalta segums bojāšanos un pašvaldība nepazaudētu garantiju objektam.

Saistībā ar pašvaldības iesniegumu, kurā tā lūgusi atzīt sevi par cietušo, norādot 5000 eiro materiālo zaudējumu, policijā sākts kriminālprocess par svešas mantas bojāšanu, turpinās izmeklēšana.

Jēkabpils pilsētas domes deputātu vairākums noraidījis Latvijas televīzijas (LTV) Ziņu dienesta iniciatīvu par papildus urbumu veikšanu pārbūvētajās Bebru mikrorajona Dūmu, Atmodas un Kadiķu ielās. Patlaban juristi gatavojot mēdijam atbildi saistībā ar tā pausto vēlmi.

Jau vēstīts, ka VAS "Latvijas valsts ceļi" (LVC) Autoceļu kompetences centrs, veicot Bebru mikrorajona Dūmu, Atmodas un Kadiķu ielu pārbūves objektā ieklātā asfaltbetona segas skenēšanu, nav konstatējis pārkāpumus un novirzes no projektā paredzētā asfalta segas biezuma, - šādu atzinumu saņēmusi Jēkabpils pilsētas pašvaldība.

Veicot ceļa seguma biezuma pārbaudi, LVC Autoceļu kompetences centra eksperti izmantojuši grunts penetrācijas radaru, ar kura palīdzību noteikts asfaltbetona segas biezums visā objektā - 1,8 kilometru kopgarumā. Testa mērījumi veikti 28.martā.

Īpašā pārbaude veikta, lai pārliecinātos par Dūmu, Atmodas un Kadiķu ielās ieklātā asfalta atbilstību projektā paredzētajam apjomam un asfaltbetona segas biezumam, par ko šaubas tika izteiktas LTV raidījumā "Aizliegtais paņēmiens", kura pārstāvji paši bija veikuši pāris urbumus ceļa segumā un secinājuši, ka desmit centimetru biezas kārtas vietā esot ieklāts uz pusi mazāk.

Kā uzsver pašvaldība, pilnā asfaltbetona segas biezuma skenēšana parādījusi, ka raidījumā izteiktās aizdomas nav apstiprinājušās, bet Jēkabpils pilsētas pašvaldība kā objekta pasūtītājs ir pārliecinājusies par projektā paredzēto normatīvu ievērošanu - ieklātā asfalta segas vidējais biezums esot 10,59 centimetri. Mērījumi veikti visā objektā, neuzrādot nekādas būtiskas un normatīviem neatbilstošas asfalta segas biezuma svārstības.

Būvdarbus šajā objektā veica SIA "Ošukalns", kura valdes loceklis un Jēkabpils domes deputāts Aigars Nitišs (LZP) iepriekš apgalvoja, ka ceļa segums esot ieklāts atbilstoši prasībām un televīzijas raidījuma pasūtījuma veiktie urbumi nav veikti kvalitatīvi un nav izurbti līdz galam.