Jēkabpils autobusu parks par 1,4 miljoniem eiro iegādāsies ar saspiesto dabasgāzi darbināmus autobusus

Jelgava, 3.jūl., LETA. SIA "Jēkabpils autobusu parks" par 1,4 miljoniem eiro iegādāsies septiņus ar saspiesto dabasgāzi darbināmus autobusus, aģentūra LETA uzzināja uzņēmumā.

Pārvadātājs noslēdzis līgumu ar AS "Balti Bussi Grupp" no Igaunijas par septiņu jaunu, ar saspiesto dabasgāzi darbināmu "SOR" markas autobusu iegādi. Pirkuma kopējā summa ir tuvu 1,4 miljoniem eiro, no kuriem gandrīz 1,1 miljons eiro ir Eiropas Savienības fonda līdzekļi, bet 300 000 - uzņēmuma līdzfinansējums.

Autobusi tiks izmantoti pasažieru pārvadājumiem pilsētas maršrutos. Uzņēmumā pagalvoja, ka tajos būs ērtāka iekāpšana, jo salona priekšas un vidus zonā tiem ir zemā grīda. Autobusa vidusdaļā paredzēta vieta invalīdiem ar siksnu ratiņu nostiprināšanai.

Pasažieru labākam informatīvajam nodrošinājumam kalpos salonā izvietotais informācijas displejs pieturvietu attēlošanai, bet elektroniskais maršruta rādītājs šiem autobusiem būs saskatāms gan autobusa priekšā, gan sānā, gan aizmugurē. Jaunajos autobusos būs iespējams pieturvietu nosaukumu atskaņot arī audio formātā.

Satiksmes un pasažieru drošības labad autobusi būs aprīkoti ar četrām videokamerām, no kurām viena ir vērsta braukšanas virzienā, otrā apvienota ar monitoru pie vadītāja ar atpakaļskata kameru uz salonu. Trešā kamera pie durvīm nodrošinās redzamību maksājumu zonā, bet ceturtā - salona aizmugurē.

"Autobusu vadītāja darbu komfortablāku nodrošinās sēdeklis ar pneimatisko atsperojumu un pagalvi, trīs punktu drošības josta un roku balsti sēdekļa sānos. Jaunas iemaņas no vadītājiem prasīs telemātikas sistēma, kas uzkrās autobusa vadīšanas stila parametru pārskatus, kontrolēs degvielas patēriņu un veiks citas funkcijas," skaidroja uzņēmumā.