Jēkabpils domes deputāti paraksta koalīcijas līgumu

Daugavpils, 29.maijs, LETA. Piecu Jēkabpils pilsētas domē ievēlēto partiju pārstāvji parakstījuši koalīcijas līgumu par kopīgu darbu pilsētas domē, aģentūru LETA informēja Jēkabpils domes priekšsēdētāja vietniece sociālos jautājumos Līga Kļaviņa.

Vienošanos parakstījušie deputāti apņēmušies kopīgi strādāt stabilā, profesionālā un rīcībspējīgā koalīcijā līdz pašreizējā pilsētas domes deputātu sasaukuma pilnvaru termiņa beigām.

Koalīcijas līgumu parakstījuši septiņi no 13 domes deputātiem. Līdzšinējiem sešiem koalīcijas deputātiem - Līgai Kļaviņai (LZS), Raivim Ragainim un Aigaram Nitišam (LZP), Mārtiņam Svilim (LRA), Andrim Rutko un Andrejam Gavrilovam (S) ir pievienojies arī partijas "Gods kalpot mūsu Latvijai" deputāts Aivars Kraps, nodrošinot pašreizējai koalīcijai domē vairākumu.

"Pats nozīmīgākais ir tas, ka koalīcijas līgums, kuru mēs, visi septiņi dokumentu parakstījušie deputāti, esam apņēmušies ievērot līdz pat domes sasaukuma pilnvaru beigām, paredz ne tikai sadarbību un vienotu rīcību Jēkabpils pilsētas attīstības vīzijas nodrošināšanā, bet arī atbildību - turklāt solidāru atbildību – par domē pieņemtajiem lēmumiem," koalīcijas līgumu komentē Kļaviņa.

"Notikumi par un ap Jēkabpili pēdējā laikā manī ir raisījuši virkni pārdomu, tostarp galvenais jautājums - kā un kāpēc Jēkabpils vārds tiek locīts gan medijos, gan citās publiskās diskusijās. Un šajā ziņā man ļoti simpātiska ir pašreizējo domes koalīcijas deputātu attieksme - neiesaistīties nekādos publiskos un savstarpējos apvainojumos, bet gan savu taisnību pierādīt ar darbiem, izpildot solījumus, kas doti pirmsvēlēšanu laikā," saka klāt pienākušais koalīcijas deputāts Kraps.

Jau vēstīts, ka politiskā situācija Jēkabpils domē pēdējā laikā nav bijusi mierīga. Tikušas vestas sarunas par varas maiņu, notikusi deputātu maiņa, ticis balsots par opozīcijas ierosinājumu atstādināt no amata Jēkabpils vicemēru tautsaimniecības jautājumos Andrim Rutko.

Sabiedrības uzmanības lokā Jēkabpils nonākusi arī saistībā ar skandālu par nesankcionētiem urbumiem Bebru mikrorajona ielās, kuru mērķis bijis pārbaudīt ieklātās asfalta kārtas atbilstību prasībām.