Kaimiņš pārsteigts par Saeimas komisijas sēžu tiešraidīšanas izmaksām

Foto: Artuss Kaimiņš/ LETA
Foto: Artuss Kaimiņš/ LETA

Deputāts Artuss Kaimiņš, kurš iepriekš rosinājis translēt Saeimas mājaslapā parlamenta Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdes, ir pārsteigts par, viņaprāt, augstajām tiešraižu izmaksām.

Kaimiņš otrdien, 27.septembrī, komisijas deputātus informējis, ka parlamenta Prezidijā skaidroja, ka katras sēdes tiešraide izmaksā virs 140 eiro. "Kā tas ir iespējams?" vaicāja politiķis, vēršoties pie komisijas deputāta Andreja Klementjeva (S), kurš strādā Prezidijā. Kaimiņš turpināja, ka tehnika Saeimai ir, tāpēc šādas izmaksas neesot normālas.

Savukārt Klementjevs norādīja - ja Publisko izdevumu komisijai būs iespēja pārraidīt sēdes tiešraidē, tad šāda iespēja būs jāparedz arī citām komisijām. Komisija lūdza sagatavot informāciju par šo jautājumu un vēlāk to plāno izvērtēt.

Jau ziņots, ka Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisija neredz šķēršļus tās sēžu nodrošināšanai tiešraidē.

Komisijas vadītājs Andris Bērziņš (ZZS) iepriekš kolēģus informēja, ka ir sagatavota vēstule Saeimas Prezidijam un tālākais jau būs atkarīgs no pieņemtā lēmuma.

Kaimiņš, toreiz paužot bažas, vai viss notiks raiti, paziņoja, ka pats var aiznest personīgi šo vēstuli Prezidijam. Uz to Bērziņš viņam norādīja, ka šajā gadījumā jautājums ir nevis par vēstules nešanu, bet gan par lēmuma pieņemšanu. Uz iebildumu par kavēšanos Bērziņš vērsa Kaimiņa uzmanību, ka vēstule netiks aizturēta.