Banner 980x90

Kormūzikas balva tiks pasniegta arī nākamgad

Dziesmu svētku biedrības un Latvijas diriģentu asociācijas dibinātā Kormūzikas balva kļūs par ikgadēju tradīciju – nākamā balvas pasniegšanas ceremonija un koncerts notiks 2025. gada 18. janvārī. Vienīgais apbalvojums Latvijā, kura mērķis ir izcelt izcilākos sasniegumus kormūzikas nozarē, jaunradē, kā arī pedagoģiskajā darbā, šogad tika pasniegts pirmo reizi.

“Kormūzikas joma Latvijā ir zīmīga ar notikumu, spilgtu personību un kolektīvu bagātīgu klāstu. Kormūzikas process Dziesmusvētku starpposmos ir aktīvs un piepildīts, tāpēc būtiski ir reizi gadā kopīgi paraudzīties uz paveikto. Esam iecerējuši balvu veidot kā ikgadēju notikumu, pretendentu pieteikšanu Kormūzikas balvai par paveikto 2024. gadā uzsāksim rudenī,” stāsta Latvijas diriģentu asociācijas pārstāve Agita Rimšēvica.

Pirmās Kormūzikas balvas saņēma Jēkabs Ozoliņš, koris "Kamēr…", diriģents Aigars Meri, īpašvietas izrāde "Visi putni skaisti dzied", koncerts "Citāds citāts", "Balsis x Sigma", komponists Jēkabs Bernāts, koris "Pernigele", Rīgas Doma kora skola un albums "Lūcija Garūta. Ābele."

Pirmajai Kormūzikas balvai tika pieteikti 116 pretendenti 9 nominācijās - Gada koris, Gada kora vadītājs/-a, Gada kormūzikas koncerts, Balva par mūža ieguldījumu kormūzikā, Gada jaunrade kormūzikā, Gada kormūzikas ieraksts, Pārsteigums kormūzikā, Gada kultūras, izglītības iestāde, kultūrvieta Rīgā. Visu pretendentu saraksts aplūkojams šeit.

Pretendentus vērtēja žūrija piecu nozares profesionāļu sastāvā – diriģenti Andris Veismanis, Ainārs Rubiķis (žūrijas priekšsēdētājs), Jānis Ozols, muzikologs Orests Silabriedis un komponiste Selga Mence.

Pirmās Kormūzikas balvas pasniegšana notika 2024. gada 20. janvārī. Kormūzikas balvu ierosina un organizē Dziesmu svētku biedrība sadarbībā ar Latvijas Diriģentu asociāciju un pateicoties Rīgas valstspilstētas atbalstam. Katras nominācijas uzvarētājs saņēma tēlnieka Oskara Mikāna bronzā veidoto balvu. Balvas pasniegšanas ceremoniju un koncertu notika, pateicoties "Sixt", "Daily", "VideoCentrs", "Amazone grupa lv", "Laima", "Art-Vino", "Purpurs", MEGAZIN, "Printpoint", "Eveko", Iedvesmas fonds, Nodibinājums Atbalsts izcilībai.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)