Latvijā 935 grants autoceļu posmos ieviesti masas ierobežojumi

Dubļi uz ielas atkušņa laikā.
Dubļi uz ielas atkušņa laikā.

Rīga, 10.apr., LETA. Pavasara šķīdoņa dēļ grants seguma ceļi daudzviet ir pārmitrināti un zaudējuši nestspēju, tāpēc 935 grants autoceļu posmos ir ieviesti transporta masas ierobežojumi, liedzot pārvietoties kravas transportam, kura svars pārsniedz desmit tonnu, informēja VAS "Latvijas valsts ceļi" pārstāvji.

Šķīdoņa dēļ ir slēgti arī atsevišķi autoceļu posmi uz vairākiem autoceļiem. Vecumnieku novadā uz ceļa Valle-Sietiņi-Kurmene (V936) slēgts posms no Mežmuižas līdz Kurmenei, šo posmu var apbraukt pa autoceļu Vecumnieki-Nereta-Subate (P73) un Ozolaine-Skaistkalne-Straumes (V1003).

Tāpat Vecumnieku novadā uz ceļa Sietiņi-Ozoliņi (V940) slēgts posms no autoceļa Vecumnieki-Nereta-Subate (P73) līdz autoceļam Valle-Sietiņi-Kurmene (V936), šo posmu var apbraukt pa autoceļu Vecumnieki-Nereta-Subate (P73) un Ozolaine-Skaistkalne-Straumes (V1003).

Krustpils novadā slēgts posms uz ceļa Antūži-Krustpils (V782) netālu no Bērzaunes tilta, šo posmu iespējams apbraukt caur Variešiem vai pa pašvaldības ceļiem. Dobeles novadā ir slēgts ceļš Naudīte-Slagūne-Upenieki (V1129) visā tā garumā, šo posmu var apbraukt caur Dobeli un Anneniekiem. Balvu novadā slēgts ceļa Ruskulova-Bērzpils (V493) posms no Naglīšiem līdz reģionālajam ceļam Rēzekne-Gulbene (P36), šo posmu var apbraukt pa ceļiem Bērzpils-Tilža (V489), P48 un V462.

Slēgto posmu sakārtošanas darbi un satiksmes atjaunošana būs iespējama tad, kad šie ceļi apžūs, uzsvēra LVC.

Visvairāk masas ierobežojumu ir Cēsu (116 ceļu posmos), Valmieras (63), Jēkabpils (60), Alūksnes (52) un Madonas (51) apkārtnē.

Plānojot braucienus reģionos, ir jārēķinās, ka pavasara atkušņa laikā braukšanas apstākļi uz grants ceļiem ir apgrūtināti. Pārmitrinātie ceļi vietām ir grūti izbraucami, tajos veidojas rises un iesēdumi. Daudzviet masas ierobežojumi ir ieviesti preventīvi, jo pārmitrinātos grants autoceļus sabojāt var ļoti ātri, to var izdarīt pat viens pārāk smags auto, norādīja LVC.