Lielo pilsētu asociācija no Levita sagaida izpratni par pilsētu nozīmi valsts attīstībā

Rīga, 29.maijs, LETA. Latvijas Lielo pilsētu asociācija (LLPA) no jaunievēlētā Valsts prezidenta Egila Levita sagaida izpratni par pilsētu nozīmi visas valsts attīstība, aģentūrai LETA īsi pēc amatpersonas ievēlēšanas atzina organizācijas izpilddirektors un Saeimas deputāts Viktors Valainis (ZZS).

LLPA vadītājs atgādināja, ka Levits ir valsts tiesību eksperts, tāpēc organizācijas vadītājs cer, ka ar jauno prezidentu neradīsies domstarpības par to, kāda ir pašvaldību loma tiesiskajā sistēmā un valsts pārvaldes sistēmā. Tāpat no Levita intervijām esot radies iespaids, ka viņš apzinās identitātes, tostarp valstiskās identitātes, veidošanos.

"Ceram uz izpratni par pilsētu lomu valsts attīstībā," norādīja Valainis.

Tāpat LLPA vadītājs no Levita intervijām masu medijos secinājis, ka viņam ir izpratne par valsts prioritātēm, piemēram, mājokļu būvniecību reģionos, par ko iestājas arī LLPA. Viedokļi saskanot arī dažos citos jautājumos par reģionālo izaugsmi. Organizācija arī gatava paust savu nostāju valstiski nozīmīgos jautājumos cerībā, ka jaunievēlētais prezidents tos uzklausīs, jo līdz šim valsts vadītāji ar organizāciju ir rēķinājušies.

"Apsveicam Levita kungu un aicinām uz sadarbību, ceram, ka tiksim uzklausīti, jo organizācijā ir tie, kas pārstāv iedzīvotājus uz vietas, un tā ir vairāk nekā puse no visiem Latvijas iedzīvotājiem," komentēja LLPA vadītājs.

Valainis arī atzina, ka Levitam ir milzīga Eiropas pieredze, taču, iespējams, būs nepieciešams iepazīties ar reģionālās attīstības specifiku.

Jau vēstīts, ka Saeima šodien Valsts prezidenta amatā ievēlēja Eiropas Savienības tiesas tiesnesi Levitu, kuru šim amatam virzīja koalīcijas politiķi.

Par Levitu nobalsoja 61 deputāts, savukārt pret balsoja 32 deputāti. Par Juri Jansonu nobalsoja astoņi parlamentārieši, bet pret bija 85 deputāti. Savukārt Didža Šmita (KPV LV) kandidatūru atbalstīja 24 deputāti, bet pret bija 69 parlamentārieši.

Kopumā bija 93 derīgas vēlēšanu zīmes, bet nederīgas - divas. Pret visiem kandidātiem nebalsoja neviens deputāts.

Pēc ievēlēšanas Levits teica runu no Saeimas tribīnes. "Es būšu visas Latvijas prezidents," teica Levits, piebilstot, ka būs visu pilsoņu prezidents, gan to, kas dzīvo Latvijā, gan ārpus tās, gan trūcīgo, gan pārtikušo, gan atstumto, gan par savu dzīvi drošo prezidents.

Kopumā uz šo amatu kandidēja trīs cilvēki - Levits, Zaļo un zemnieku savienība prezidenta amatam virzīja tiesībsarga Jansona kandidatūru, bet daži "KPV LV" iekšējās opozīcijas deputāti - parlamentārieti Šmitu (KPV LV).