Likvidēs Latvijas otro mazāko pamatskolu

Daugavpils, 15.febr., LETA. Lai efektīvāk izmantotu skolu infrastruktūru, pašvaldības budžeta līdzekļus un valsts mērķdotācijas pedagogu atalgojumam, Jēkabpils novada dome nolēmusi likvidēt Dunavas pamatskolu, kas ir Latvijas otra mazākā pamatskola.

Kā aģentūru LETA informēja Jēkabpils novada pašvaldības informācijas un sabiedrisko attiecību speciālists Kaspars Sēlis, mācību iestādes likvidācija notiks, pievienojot to Dignājas pamatskolai.

Sākot no 2018./2019.mācību gada, Dunavā būs pieejamas tikai pirmās četras klases.

Patlaban Dunavas pamatskolā mācās 16 skolēni. Paredzams, ka pēc skolas likvidācijas 5.-9.klašu skolēni turpinās izglītoties Rubeņu un Dingājas pamatskolās, kā arī citās tuvējās mācību iestādēs. Audzēkņiem tiks nodrošināts transports nokļūšanai uz vienu no tuvākajām skolām.

Daļa Dunavas pamatskolas skolotāju turpinās izglītot 1.-4.klašu skolēnus, daļa dosies pensijā, bet daļai nāksies meklēt jaunu darbu.

Pastāv iespēja, ka uz Dunavas skolas ēku varētu tikt pārcelta pagasta pārvalde, tad tās patreizējā atrašanās vietā, ēkā "Kastaņi", atbrīvotos divi dzīvokļi.