Paraksta Latvijas un Ķīnas sadarbības memorandu aviācijas nozares attīstīšanai

Foto: Satiksmes ministrija
Foto: Satiksmes ministrija

Piektdien, 23.septembrī, Latvijas Republikas satiksmes ministrs Uldis Augulis un Ķīnas Tautas Republikas civilās aviācijas aģentūras administrators Fengs Ženglins (Feng Zhenglin) parakstīja saprašanās memorandu par civilo gaisa satiksmi. Tas paredz plašākas komerciālās sadarbības iespējas starp abu pušu un trešo valstu pārvadātājiem.

Kā pilsētas informācijas portālu tīkls Pilseta24.lv uzzināja Satiksmes ministrijā, sadarbības ietvaros paredzēts palielināt iespējamo punktu skaitu otras puses teritorijā līdz trīs, (iepriekšējā viena punkta vietā), kā arī paredz punktus starp un aiz galamērķiem.

Satiksmes ministrs U.Augulis uzsvēra, ka ir izpildīti visi priekšnosacījumi, lai Latvijas un Ķīnas sadarbībā aviācijas nozare varētu atvērt jaunu lappusi. Aviācijas infrastruktūras savienošana ir izšķirošs priekšnoteikums tālākai sadarbībai arī citās tautsaimniecības nozarēs.

Pēdējo gadu laikā ir notikušas regulāras valsts amatpersonu un uzņēmēju vizītes, veidojot pamatu priekšizpētei un biznesa sadarbības virzienu iezīmēšanai. Ir notikušas virkne diskusiju par aviācijas nozares lomu mūsu valstī, kā arī pārrunātas iespējas savienot Latvijas un Ķīnas aviācijas infrastruktūru. Aktīva savstarpējā dialoga rezultātā pusēm ir izdevies vienoties par būtiskām kopīgām interesēm, kā arī liberalizēt līgumtiesisko bāzi.

U.Augulis norādīja, ka esam definējuši svarīgu transporta infrastruktūras partnerību un pratuši transporta nozari ielikt kopējās mūsu valstu ekonomikas sadarbības rāmī. Ministrs atzina, ka tas ir ļoti liels sasniegums, par ko šodien varam justies gandarīti. Tāpat ministrs ir pārliecināts, ka sadarbība būs abpusēji izdevīga un abu pušu pārvadātāji veiksmīgi izmantos jaunā Memoranda sniegtās papildu iespējas valstu ekonomikas attīstības virzienā.

Savukārt Ķīnas Tautas Republikas civilās aviācijas aģentūras administrators Fengs Ženglins uzsvēra, ka redz lielu sadarbības potenciālu starp abām valstīm. Fenga kungs, kura vadītā delegācijai vakar tikās ar Latvijas aviācijas nozares galvenajiem spēlētājiem, kā arī viesojās Starptautiskajā lidostā Rīga, VAS "Latvijas Gaisa satiksme" un nacionālās aviokompānijas "airBaltic" biroja telpās, izteica atzinību par aviācijas sektora attīstību Latvijā, augsto aeronavigācijas pakalpojumus un drošības pasākumu līmeni Latvijā un pauda cerību uz ciešu Latvijas un Ķīnas aviokompāniju sadarbību jau tuvākajā nākotnē.