RA valde: Notiek sarunas par sadarbību ar citiem politiskajiem spēkiem Saeimas vēlēšanās

Jelgava, 13.okt., LETA. Jautājums par sadarbību ar citiem politiskajiem spēkiem, gatavojoties Saeimas vēlēšanām, vēl tiek diskutēts, aģentūrai LETA pauda aptaujātie partijas Reģionu alianse valdes locekļi.

Ropažu novadu pārstāvošais Antons Cibuļskis skaidroja, ka partijām, par kuru iespējamos apvienošanos paziņots šonedēļ, ir dažādas programmas, un ne visos jautājumos viedokļi saskan.

"Lielās partijas maz pievērš uzmanību reģionu attīstībai, viss koncentrēts pilsētās un Rīgā. Ja viņi būs gatavi atbalstīt reģionus, viss kārtība," komentēja Cibuļskis.

Viņš nedomā, kas viedokļu apmaiņa saistībā ar iespējamo sadarbību varētu šķelt Latvijas reģionu apvienībā (LRA) ietilpstošās RA un Vidzemes partiju, jo pie kopsaucēja partijas nonāks, "taču pašlaik vēl grūti spriest, kāds būs rezultāts".

Savukārt Gulbenes novada domes deputāts Normunds Mazūrs atzina, ka šķelšanās risks pastāv, taču plānots, ka nākamajā nedēļā LRA nonāks pie kopsaucēja.

"Apvienojoties pastāv liels risks, ka politiskie spēki var zaudēt savu labo slavu, jo pašlaik apvienībā mēģina ielauzties mazās partijas ar ne tik labu slavu, kas var kaitēt kopējam labumam," pauda Mazūrs, piebilstot, ka ir par spēku apvienošanu uz vēlēšanām, taču jautājums par politiskajiem spēkiem un arī atsevišķām personālijām ir diskutējams.

"Mēs esam visas Latvijas partija un ir svarīgi, lai tiktu pārstāvēta visa Latvija, ne tikai konkrēts vēlēšanu apgabals," par sadarbības priekšnoteikumiem aģentūrai LETA bilda RA Ādažu nodaļas vadītājs Juris Krūze.

Viņš informēja, ka jau ir parakstīts nodomu protokols par sadarbošanos ar Saeimas deputāta Edvarda Smiltēna vadīto biedrību "Sabiedrība centriskai politikai".

Jau vēstīts, ka vairāki partijas Latvijas attīstībai un atsevišķi partiju "Vienotība", LRA un Vidzemes partijas politiķi aicina izbeigt politisko spēku sadrumstalotību un apvienot mūsdienīgi domājošus politiķus un partijas no visas Latvijas.

Mārtiņš Bondars (LRA/LA), Artis Pabriks (V), Vents Armands Krauklis (Vidzemes partija) un Juris Pūce (LA) aicina apvienot spēkus startam nākamā gada Saeimas vēlēšanās.

Politiķi norāda, ka startam 2018.gada Saeimas vēlēšanās ir nepieciešams apvienot izlēmīgus un mūsdienīgi domājošus politiķus un partijas no visas Latvijas, kuru vērtības sakņojas Rietumu demokrātijā un kam rūp mūsdienīga, izlēmīga un dinamiska Latvija, nevis tikai tās galvaspilsēta Rīga.

Krauklis, novērojot procesus savā pašvaldībā un reģionos kopumā, norāda, ka valsts lēnīgums un darbības imitācija aizbiedē jaunus un uzņēmīgus cilvēkus, iznīcina darbavietas, kā rezultātā reģioni kļūst aizvien tukšāki.

"Tāpēc aicinām apvienot spēkus kopīgam startam, lai iestātos par visu Latvijas novadu interesēm un risinātu valstiski svarīgus jautājumus, nevis pārstāvētu tikai Rīgu vai nelielu grupu intereses. Situācijā, kad tiek apšaubītas demokrātiskās Rietumu vērtības ir bīstama - tikai četru gadu laikā orientācija uz Austrumiem var izmainīt Latviju līdz nepazīšanai," norāda Bondars.

13.Saeimas vēlēšanas paredzētas 2018.gada oktobrī.