Radžu ūdenskrātuve gaida atpūtniekus

Publicitātes foto

Gatavojoties šīs vasaras peldsezonai, pie Radžu ūdenskrātuvestiek veikti pēdējie sagatavošanas darbi. Arī šovasar Radžu ūdenskrātuvē jau sesto gadu pēc kārtas plīvos Zilais karogs, kas apliecina augstu peldvietas ūdens un vides kvalitāti, pilsētas informācijas portālam Jekabpils24.lv ziņo Jēkabpils pašvaldība.

Pašlaik pludmalē ir uzbērtas smiltis, uzstādīti jauni koka atpūtas zviļņi un divas pārģērbšanās kabīnes.Lai nodrošinātu lietus ūdens noteci, no auto stāvlaukuma ir padziļināts un ar akmeņiem izlikts grāvis, kā arī ierīkota ūdens uztveršanas aka.

Teritorijā ir uzstādītas pārvietojamās tualetes, izvietotas informācijas zīmes, savukārt ūdenskrātuvē drošības nolūkos ir izvietotas arī bojas. Turpinās Lielās talkas laikā uzsāktā pludmales volejbola laukuma atjaunošana. Galvenajā pludmalē pašlaik notiek darbs arī pie laivu piestātnes pontona izveides. Tāpat drīzumā tiks uzsākta stacionāru tualetes bloku uzstādīšana, kas tiks pabeigta jūnijā.

Peldvietā tiek izvietots inventārs, lai nodrošinātu visasZilā karoga peldvietai nepieciešamās prasības. Veselības inspekcijas speciālisti jau veikuši arī pirmās peldvietas ūdens kvalitātes analīzes.

Zilo karogu pašvaldība saņems Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā 15.maijā, kad visā Latvijā oficiāli tiks atklāta peldsezona.

Radžu ūdenskrātuvē Zilā karoga pacelšana notiks 21.maijā plkst.11.30.