Seši izplatīti karstuma mīti

Pixabay
Pixabay

Pirmie siltuma viļņi šogad ir piedzīvoti, atliek gaidīt svelmi. Ar karstumu saistīti vairāki mīti, kuri maldina daudzus. Turpinājumā piedāvājam apskatīt dažus no šiem mītiem. 

Karstā laikā vieglāk zaudēt svaru

Tas ir nepatiess apgalvojums, jo karstuma iespaidā cilvēki svīst zaudējot šķidrumu, nevis taukus, kas arī var radīt maldīgu iespaidu skatoties uz svariem. Ūdens trūkums ķermenī nav joka lieta, jo tas samazina enerģijas līmeni un palēnina asinsriti, kas atbilstoši var izraisīt pat pretēju efektu notievēšanai.

Auksta duša atsvaidzina un ir laba ķermenim

Svilinošās saules iespaidā ķermenis uzkarst un ilgstoši var atrasties svīšanas periodā. Šādā laikā nekas neskan labāk kā auksta duša. Tomēr tādējādi Jūs kaitējat savam ķermenim. Organisms cieš no pēkšņas temperatūras maiņas un vēsinošais efekts ir īslaicīgs. Pēc vēsās dušas ķermenis uzreiz centīsies izlīdzināt temperatūru, kā rezultātā Jūs nosvīdīsiet vēl vairāk. Visefektīvāk ir noskalot vēsā dušā tikai kājas. 

Mājokļa vēdināšana palīdz pārvarēt karstumu vieglāk

Karstajā laikā Jūs atverat logus, lai kaut nedaudz spētu izturēt karstumu. Šāds risinājums nepalīdzēs, jo atverot logus Jūs ielaižat iekšā silto gaisu, tādējādi sasildot savas mājas vēl vairāk. Laba ideja ir atvērt logus vakarā un naktī, savukārt no rīta aiztaisīt visus logus un aizvērt aizkarus vai žalūzijas, tas palēninās telpas uzsilšanu. 

Cilvēki, kuri lieto par daudz sauļošanās krēmu, neiegūst iedegumu

Daudzi tic, ka, ja pārklāj iedeguma krēmu pārāk biezā slānī, tas aizkavē vai pat novērš iedeguma veidošanos. Šī iemesla dēļ daudzi atsakās no iedeguma krēma, kas ir bīstami, jo ādai vajadzīga aizsardzība, it īpaši, pret ādas vēzi. Jāpiemin, ka trūkstoša aizsardzība paātrina novecošanos un grumbu veidošanos. Ja izmantojat sauļošanās krēmu, iedegšanas process ir lēnāks, tomēr tas turas ilgāk. 

Ēnā nevar apdegt

Kurš nevēlas saulē apdegt pārceļas uz kādu ēnainu vietiņu... Tas ir praktiski, jo nav nepieciešams iesmērēties ar sauļošanās krēmu. Šis pieņēmums nav patiess, jo pat, ja Jūs atrodaties ēnā, daļa no UV starojuma Jūs sasniedz, tāpēc pat ēnā ieteicams lietot aizsarglīdzekļus. 

Jo mazāk apģērba, jo mazāk svīstam

Protams, ka pludmalē tveicīgā laikā pirmā izvēle ir peldkostīms. Jo mazāk apģērba, jo vieglāk izdzīvot karstumā, vai ne? Taču viss nav tik vienkārši. Labākais piemērs kā apstrīdēt šo uzskatu ir beduīni tuksnesī, kuri vienmēr nēsā garus apģērbus un galvas segas. Tas skaidrojams ar labāku gaisa cirkulāciju cauri drēbēm, kas sniedz nelielu atvēsinājumu. Labākais padoms, ko no šī piemēra var paņemt ir gaisīgu, vieglu apģērbu izvēle, vislabāk no lina auduma.