Smagi slimajai Baibai Baronei atrasts aknu donors

Foto no LTV Ziņu dienesta sagatavotā sižeta
Foto no LTV Ziņu dienesta sagatavotā sižeta

Smagi slimajai Baibai Baronei ir atrasts aknu donors un viņai jau otrdien, 22.novembrī tiks veikta aknu transplantācija, aģentūrai LETA pastāstīja "Ziedot.lv" Sociālās palīdzības programmas vadītāja Inese Danga.

Šāda informācija ceturtdien saņemta no Barones mammas. Aknu donors ir kāds cilvēks no Latvijas, un plānots, ka operācija kopumā ilgs 12 stundas.

Kā ziņots, šogad augustā tika saziedota nauda smagi slimās Barones aknu transplantācijai. Taču Latvijas Televīzija nesen vēstīja, ka sieviete šobrīd jau otro mēnesi pavada Tartu Universitātes slimnīcas intensīvās terapijas nodaļā, gaidot aknu donoru. 50 000 eiro operācijai saziedoja līdzcilvēki, taču par uzturēšanos Igaunijā rēķins sasniedza 100 000 eiro, un šo summu Nacionālais veselības dienests bija atteicies segt, jo aknu transplantācija pagaidām nav valsts apmaksāto pakalpojumu klāstā.

Pagājušajā nedēļā veselības ministre Anda Čakša paziņoja, ka nepieciešamie aptuveni 100 000 eiro Barones uzturēšanās izmaksu segšanai slimnīcā tiks segti no Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Atbalsta fonda līdzekļiem.

Viss par: Latvijas ziņas