Zasa – Sēlijas mākslinieku sala

Zasa ir Sēlijas sala, kas savos viesos atklāj domas dziļumu, atraisa redzesloka plašumu un iededz gaišu radītprieku. Ja līdz šim sevī esat meklējuši radošo dzirksti, tad laiks doties uz Zasu. 

Mūzu atradīsiet Zasas muižas ainavu parkā, caur kuru plūst Dzirnupīte ar gleznainiem tiltiņiem un saliņām. Caur ūdensrozēm var vizināties kokgriezumiem rotātās koka laivās "Barons" un "Dārznieks". Parkā iespējamas izjādes pat pegazu mugurās! Ceļojums vēsturē, teiksmās un leģendās zinoša gida pavadībā rosina iztēli un dod iedvesmu radošajam garam. Harmoniskā ainava ikvienā pamodina īstenu mākslinieku.

Zasas Rūmē kopā ar amatniekiem izgatavosiet savu lietišķās mākslas darbu no māla, auduma vai koka, gleznosiet, veidosiet grafikas darbus, satiksiet līdzīgi domājošos, bet, kad rokas un prāts noguris no radīšanas, varēsiet pavadīt laiku tā, kā to dara īsteni mākslinieki - sarunās par svarīgām lietām, sportot, makšķerēt vai laiski zvilnēt upes malā, klausoties putnu dziesmas, ķerot sauleszaķīšus un pētot mākoņu aprises. Zasā bieži rodas sajūta, ka tepat aiz ievu pudura glezno Klods Monē un jūs esat viens no viņa gleznas elementiem. 

Nav nozīmes gadalaikam, kuru izvēlēsieties Mākslinieku salas apmeklējumam, jo biezās Rūmes guļbaļķu sienas jūs pasargās no ziemas spelgoņas, rudens vējiem, pavasara lietiem un vasaras karstuma, bet spirgtumu dos izjādes ar zirgiem ziemas sarmas vai rudens krāsu izgreznotā parkā. 


Izbaudiet lielo mākslas piedzīvojumu – plenēru Zasā!
Kad esat noilgojušies pēc jauniem iespaidiem, kopā ar draugiem vai radiem izmēģināt pavisam ko nebijušu tepat Latvijā – dodieties uz Zasas Rūmi lielajā mākslas piedzīvojumā!

Vispirms piesakiet savu plenēra grupu, izstāstiet vēlmes un iespējas. Kopīgi izvēlēsimies jūsu plenēra tēmu, tā ilgumu, materiālus, ar kādiem strādāsiet, un nospraudīsim arī mērķi, uz kādu vēlaties tiekties.

Varbūt zīmēsiet vai gleznosiet, bet, iespējams, ka labāk patiktu veidot, darboties ar tekstiku, grafiku vai pat strādāt ar koku? Mēs sagādāsim plenēra darbam nepieciešamos materiālus un instrumentus, nodrošināsim darba procesu, kā arī palīdzēsim jums visos radošajos posmos no idejas līdz gatavam darbam.

Neatņemama Zasas plenēru sastāvdaļa ir kopīgie vakari, vizināšanās ar laivām, ugunskurs un dalīšanās dienas iespaidos, bet rītos sēdēsiet Rūmes terasē, pēc krāsām smaržojošos pirkstos turot kūpošu kafijas krūzi, un domāsiet par lielisko dienu, kas tikai sākas, izjūtot dziļu prieku un pateicību par savu esību.

Plenēra noslēgumā kopīgi noformēsim jūsu mākslas darbus atbilstoši profesionālajām un rīkosim izstādi. Mājas kūka un glāze šampanieša palīdzēs radīt svinīgu noskaņojumu, lai noslēgtu šādu lielu mākslas piedzīvojumu. Iespējams, kādam tā būs desmitā, bet kādam – pirmā izstāde mūžā, taču tam nav nozīmes, svarīgākais ir labi un ražīgi pavadīts laiks labā kompānijā! 

Rūmes mākslinieki un amatnieki atvēlēs laiku īpaši jums, lai ikviena diena Zasā būtu iedvesmas pilna, neatkārtojama un paliktu atmiņā gadiem ilgi. 

Plenēra ilgums 5–14 dienas; dalībnieku vecuma un skaita ierobežojumi: radoši pieaugušie no 18 gadiem, minimālais skaits grupā – 4 personas, maksimālais – 12 personas.

Kontaktinformācija:
Amatniecības centra "Rūme" koordinatore Daina Alužāne, tel. 22335439, e-pasts daina.aluzane@gmail.com, facebook lapa: https://www.facebook.com/amatniecibas.centrs.rume.

Keramikas mākslas meistare Anda Svarāne, tel. 26557249, e-pasts: anda.svarane@gmail.com, mājaslapa www.andaart.lv.

Zirgu izjādes Zasas parkā: Anna Kalnāja, tel. 25239748, https://www.facebook.com/nyxandiris.

Zasas dzirnavas, kempinga pakalpojumi: https://www.facebook.com/MillofZasa.