Vietējās ziņas

 • Iepazīsti dzirnavu darbības principus Rideļu dzirnavās

  Rideļu dzirnavas atrodas Engures novada Engures pagastā, kur tās bijušas jau ļoti ilgi. 1863. gadā, kad Engures ezeru savienoja ar jūras līci, ūdens līmenis ezerā nokritās gandrīz par diviem metriem, un grāfs Landsdorfs uzbūvēja lielas dzirnavas, ko darbināja ūdens rats. Lai arī mūsdienās tās graudu pārstrādei vairs neizmanto, gan dzirnavas, gan ezers un tā apkārtne ir teicama vieta atpūtai un dabas baudīšanai.

 • Jaunākās tehnoloģijas ādas skaistumam un veselībai klīnikā "Era Esthetic"

  Lāzerdermatoloģijas klīnika "Era Esthetic" sniedz lāzerdermatoloģijas un estētiskās dermatoloģijas pakalpojumus atbilstoši jaunākajiem zinātniskajiem standartiem, sasniedzot lielisku estētisko rezultātu. Klīnikas darbā tiek izmantotas tikai progresīvas tehnoloģijas, kas sniedz drošību un komfortu procedūru laikā. Procedūras veic pieredzes bagāts un augsti kvalificēts personāls. 

 • Kā būt, kā rīkoties, ja pandēmijas dēļ zaudēts darbs Jēkabpilī

  Pandēmijas laikā uzņēmumi zaudējuši klientus, līdz ar to arī zudušas daudzas darba vietas. Valsts visvairāk palīdz tiem, kam iepriekšējos gados bijuši stabili ieņēmumi un Covid-19 vīrusa dēļ ieņēmumi ievērojami kritušies. Tiem, kas šādās kompānijās ir strādājuši, pienākas dīkstāves pabalsts vai arī valsts piedāvātās algas subsīdijas. Daudziem tā ir tikai simboliska palīdzība, tāpēc šis ir laiks, kad jāmeklē arī citas iespējas, kā nopelnīt. 

 • Aktualitātes kravu pārvadājumu nozarē 2021. gada sākumā

  Pēdējā laikā ievērojamas pārmaiņas gan uzņēmējiem, gan kravu pārvadātājiem ir nākušas līdz ar jaunā gada sākšanos, kad Lielbritānija oficiāli turpmāk nav daļa no Eiropas Savienības. Ko tas nozīmē uzņēmējam, kurš regulāri veic pārvadājumus no, uz vai tranzītā caur Lielbritāniju? SIA Vervo mājaslapā ir atrodami dažādi risinājumi, soli pa solim, lai atvieglotu muitas procedūras un turpinātu nodrošināt vienmērīgu un ātru satiksmes plūsmu. SIA Vervo loģistikas speciālisti ir zinoši un ar savām zināšanām labprāt dalās, sniedzot bezmaksas konsultācijas jaunajiem un pastāvīgajiem klientiem.

 • Abgunstes muiža – vieta radošumam un iedvesmai

  Dāvis Kļaviņš/flickr.com

  1780. gadā būvētā Abgunstes muižas ēka atrodas Jelgavas novada Zaļenieku pagasta Abgunstē. To cēlis Johans Frīdrihs fon Mēdems pēc viņa meitas Dorotejas laulībām ar hercogu Pēteri, savukārt vēlākos laikos greznā ēka izmantota kā medību un vasaras atpūtas rezidence. Mūsdienās muižā noris dažādi mākslas simpoziji, tiek rīkotas izstādes, semināri un cita veida pasākumi, turklāt vasaras laikā muižas pilī tiek nodrošināta arī nakšņošana. Pils ir Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis.

 • Jaunmoku pilij šogad 120 gadi!

  Jaunmoku pils šogad atzīmē savu 120 gadu jubileju. Nozīmīgā svētku gada tematika ir "…dabiski…". Tā daudznozīmīgais moto caurvīs visus muzeja rīkotos Jaunmoku pils jubilejas gada pasākumus.

 • Gudra un pārdomāta elektroenerģijas iegāde un lietošana uzņēmumā

  Ievērojot labas pārvaldības principus uzņēmumā, ir būtiski sekot līdzi tam, lai elektroenerģijas iegāde un lietošana uzņēmumā būtu gudra un pārdomāta. Kā to īstenot? Izanalizējot uzņēmuma vajadzības un izdarot labākās izvēles, domājot gan par šodienu, gan ilgtermiņā.

 • Etnogrāfiskie tautastērpi Zemgalē – kādi tie bija?

  shutterstock.com

  Zemgale lepojas ne tikai ar skaistākajām Latvijas muižām un pilīm, bet arī tiek dēvēta par Latvijas maizes klēti; tās plašie un auglīgie līdzenumi jau kopš seniem laikiem ir bijuši kā radīti dažādu graudaugu un dārzeņu audzēšanai. Pacietīgie un darbīgie zemgalieši, savukārt, par lielāko vērtību uzskata savus tautiešus, kā arī skaistos kultūrvēsturiskos objektus. Zemgaļiem, protams, ir arī savi tradicionālie tautastērpi, ko tie valkāja un vēl arvien valkā dažādos godos. 

 • Vīgantes parks un tā zudušais dabas piemineklis

  Ilva Kalnaja/flickr.com

  Vīgantes parks atrodas Staburaga pagastā, Daugavas kreisajā krastā, 200 metrus uz ziemeļiem no Staburaga, pie bijušās Vīgantes muižas. Lai arī par kādreizējās muižas apbūvi mūsdienās liecina klēts drupas, laukakmeņu mūra žogs, vairāki dīķi un dažādu koku sugu stādījumi, Vīgantes parks piedāvā iepazīt Staburaga apkaimes garo un tradīcijām bagāto vēsturi.

 • Latviešu strēlnieku varonība – Ziemassvētku kauju muzejs "Mangaļi"

  Kārlis Dambrāns/flickr.com

  Latvijas Kara muzeja filiāle "Ziemassvētku kauju muzejs" atrodas Jelgavas rajona Valgundes pagasta "Mangaļu" mājās, kuru tuvumā atradās I pasaules kara frontes līnija un norisinājās leģendārās Ziemassvētku kaujas. Ziemassvētku kauju muzejā iespējams gan apskatīt izstādi "Latviešu strēlnieku Ziemassvētku kaujas" un kauju vietu maketu, gan izstaigāt 7,2 kilometrus garo izzinošo taku.