Vietējās ziņas

 • Vīgantes parks un tā zudušais dabas piemineklis

  Ilva Kalnaja/flickr.com

  Vīgantes parks atrodas Staburaga pagastā, Daugavas kreisajā krastā, 200 metrus uz ziemeļiem no Staburaga, pie bijušās Vīgantes muižas. Lai arī par kādreizējās muižas apbūvi mūsdienās liecina klēts drupas, laukakmeņu mūra žogs, vairāki dīķi un dažādu koku sugu stādījumi, Vīgantes parks piedāvā iepazīt Staburaga apkaimes garo un tradīcijām bagāto vēsturi.

 • Latviešu strēlnieku varonība – Ziemassvētku kauju muzejs "Mangaļi"

  Kārlis Dambrāns/flickr.com

  Latvijas Kara muzeja filiāle "Ziemassvētku kauju muzejs" atrodas Jelgavas rajona Valgundes pagasta "Mangaļu" mājās, kuru tuvumā atradās I pasaules kara frontes līnija un norisinājās leģendārās Ziemassvētku kaujas. Ziemassvētku kauju muzejā iespējams gan apskatīt izstādi "Latviešu strēlnieku Ziemassvētku kaujas" un kauju vietu maketu, gan izstaigāt 7,2 kilometrus garo izzinošo taku.

 • Moderna un funkcionāla virtuves virsma no mākslīgā akmens

  Virtuve – tā ir telpa ne tikai ēdiena gatavošanai un maltīšu baudīšanai. Ikdienā virtuve, iespējams, ir viena no funkcionālākajām telpām, jo tā kļūst gan par mājas biroju, gan vietu mācību un studiju darbam, gan kalpo ciemiņu uzņemšanai. It īpaši šādas funkcijas ir virtuvēm, kuras atrodas atvērta tipa mājokļos, jo nav stingra zonu sadalījuma ar sienām un durvīm. Tāpēc, veidojot virtuves interjeru, vēlams ņemt vērā, ka ikdienā šai telpai būs plašs pielietojums.

 • Cūciņa Pepa – bērnu iemīļots tēls, kas iedzīvināts arī rotaļlietu veidolā

  Daudzu multfilmu tēli kļūst tik populāri un bērnu iemīļoti, ka tie ātri vien nonāk arī rotaļlietu veikalu plauktos kā figūriņas, mīkstās mantiņas vai kā apdruka uz dažādām bērnu precēm un apģērbiem. Cūciņa Pepa ir viens no šādiem multfilmu tēliem, kas bērnudārznieku vidū iemīļots jau daudzus gadus, tāpēc arī rotaļlietas ar cūciņas Pepas tematiku ir aktuālas. 

 • Kā iekārtot nelielu pagalmu, lai tajā būtu vairāk vietas

  Ja pagalma teritorija pie mājas nav no tām lielākajām, tad var noderēt dažas idejas, kā to labiekārtot tā, lai vietas būtu vairāk un esošā teritorija tiktu izmantota pēc iespējas optimālāk. 

 • Zemgale – tās tradicionālie ēdieni

  Zemgale var lepoties ne tikai ar skaistākajām Latvijas pilīm un muižām, bet arī tiek saukta par Latvijas maizes klēti, un ne velti – tās plašie un auglīgie līdzenumi jau kopš seniem laikiem ir bijuši kā radīti dažādu graudaugu un dārzeņu audzēšanai. Pacietīgie un darbīgie zemgalieši, savukārt, par lielāko vērtību uzskata savus tautiešus, kā arī skaistos kultūrvēsturiskos objektus.

 • 5 idejas Māmiņdienas pārsteigumam

  Ar nelielu radošumu un iepriekšēju sagatavošanos arī karantīnas laikā iespējams iepriecināt mammu ar negaidītu pārsteigumu. Turklāt šī brīža apstākļos, kad lielāko daļu laika pavadām mājās, svētku noskaņojuma radīšana ir īpaši nozīmīga.

 • Ko darīt, ja piezadzies pavasara nogurums?

  Brīdī, kad pavasara saulīte sāk pamatīgāk sildīt un daba mostas, cilvēki nereti izjūt enerģijas un darbaspēju kritumu. To mēdz dēvēt par pavasara nogurumu, ko izskaidro ar organisma rezervju pazemināšanos pēc rudens un ziemas. Ja esi to starpā, kuri izjūt nogurumu, miega traucējumus, enerģijas kritumu, tad ir vērts padomāt, kādā veidā atbalstīt savu organismu un palīdzēt tam uzveikt pavasara noguruma radītos simptomus.

 • Kas jāievēro, ja izvēlies mēneša kontaktlēcas

  Kontaktlēcas redzes korekcijai izvēlas arvien vairāk cilvēku, jo tās ir ērtas, ļauj izbaudīt aktīvu dzīvesveidu un nav apkārtējiem pamanāmas, kā tas ir ar brillēm. Kontaktlēcu ražotāji parūpējušies par tiešām plašu lēcu piedāvājumu, tāpēc katram iespējams atrast savam dzīvesveidam un vajadzībām piemērotas kontaktlēcas. 

 • Latvijā radītas rotas ar Swarovski kristāliem

  Nela Gems ir rotaslietu zīmols, kas rada skaistas rotaslietas ar Swarovski kristāliem un pērlēm.