Vietējās ziņas

 • Jēkabpils novada Sēlijas prasmju muzejs

  Jēkabpils novada Sēlijas prasmju muzejā var apskatīt ekspozīciju "Sēļu zemnieks agrāk un tagad", iepazīt Sēlijas laukos 19.gs. beigām un 20.gs. sākumam raksturīgus amatniecības darba rīkus, sadzīves priekšmetus, rokdarbus, apbalvojumus un dokumentus. 

 • Amatniecības centrs "Rūme"

  Amatniecības centrā "Rūme" pastāvīgi darbojas keramikas, kokapstrādes un tekstila apstrādes amatu meistari. 

 • Pļavas muzejs Kaldabruņā

  Pļavas muzejā Kaldabruņā apmeklētājiem ir iespēja iepazīt Latvijas pļavās sastopamo smilgu daudzveidību un ar tām saistītās tautasdziesmas, rituālus, nostāstus, senču tradīcijas.

 • Raiņa muzejs "Tadenava"

  Raiņa muzejs "Tadenava" ir dzejnieka Raiņa dzīves vieta agrā bērnībā. Muzeja kompleksu veido 19.gs. 60. gados, Raiņa tēva Krišjāņa Pliekšāna saimniekošanas laikā, celtā pusmuižas dzīvojamā māja un šķūnis, 20.gs. 20. gados izveidotās jaunsaimniecības "Dāboliņi" dzīvojamā māja, kā arī pirts un pagrabs.

 • Sēļu lauku sēta "Gulbji"

  Sēļu lauku sēta "Gulbji" ir viena no retajām vietām, kur apskatāma un iepazīstama Sēlijas vēsturiskajam novadam raksturīga sēta ar tās plānojumu un tipiskām ēkām.

 • Literāta Jāņa Akuratera daiļrades taka

  Literāta Jāņa Akuratera daiļrades takā ir pieejama informācija par rakstnieka un novadnieka J.Akuratera daiļradi un dzīves gaitām. Iepriekš piezvanot, iespējams apskatīt arī Ābeļu pagasta novadpētniecības ekspozīciju "Sēlijas dižgars – Jānis Akuraters", materiālus par pagasta kultūrvēsturisko mantojumu dažādos laika periodos, slavenāko pagasta dzimtu vēsturi un materiālus par sporta dzīvi pagastā.

 • Dabas liegums "Eglone" 

  Dabas lieguma "Eglone" teritorijā izveidota vides izziņas taka sabiedrības izglītošanai. Takas maršruts ved cauri lieguma dabiskajām pļavām un ozolu audzei, paverot skatu uz Eglainītes upi un tās veco gultni, un iepazīstina ar šeit sastopamajām reto kukaiņu sugām. 

 • Dignājas skolas parks

  Dignājas skolas parks atrodas pie Dignājas skolas. Parka apmeklētājiem pieejama biedrības "Cirkuži" ierīkotā aktīvās atpūtas un veselības taka un āra trenažieri.

 • Aleksandra Grīna parks

  Rakstnieks Aleksandrs Grīns (1895-1941) – romānu "Nameja gredzens" un "Dvēseļu putenis" autors, ar brāli – rakstnieku Jāni Grīnu – Kalna (bijušajā Biržu) pagastā pavadījis pirmos dzīves gadus.

 • Jēkabpilī sākta apkures sezona

  Rīga, 26.sept., LETA. Šodien Jēkabpils pašvaldības SIA "JK Namu pārvalde" sākusi pieslēgt apkuri daudzdzīvokļu mājām Jēkabpilī, aģentūra LETA uzzināja uzņēmumā.