Banner 980x90

"Samsung Skola nākotnei" triumfē Kurzemes skolas

"Samsung Skola nākotnei" bezmaksas apmācību programmas "Skolotājs 3.0" finālā galveno balvu – 10 000 eiro jaunākajām "Samsung" tehnoloģijām savai skolai – ieguva Druvas vidusskola, savukārt Liepājas Raiņa 6. vidusskola un Pelču speciālā internātpamatskola ieguva specbalvas. Skolu komandu prezentētos projektus un sasniegumus izvērtēja programmas "Skolotājs 3.0" padomnieku grupa Latvijas universitātes rektora Mārča Auziņa vadībā un "Gudrs, vēl gudrāks" skolēnu žūrija Laura Jančevska vadībā, pilsētu informācijas portālu tīklam Pilseta24.lv ziņo programmas pārstāvji.

Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile programmas "Skolotājs 3.0" noslēguma pasākumā uzsvēra "Samsung Skola nākotnei" programmas devumu Latvijas izglītības sistēmai: "Šī iniciatīva apliecina, ka sociāli atbildīgi uzņēmēji var sniegt nozīmīgu ieguldījumu mūsdienīgas izglītības vides veidošanā. Zinātkāre, aizrautība, vēlme iedziļināties ir būtiskas īpašības gan skolēniem, gan pedagogiem. Programma "Samsung Skola nākotnei" veicina šo īpašību pilnveidi, aicina jēgpilni izmantot mūsdienu tehnoloģijas mācību procesā un motivē skolotājus, skolēnus un vecākus sadarboties.

Tieši ar savu mūsdienīgo, uz skolēnu sasniegumiem vērsto pieeju Druvas vidusskolas komanda sasniedza uzvaru šī gada programmā, ieviešot"Citādās stundas", mainot skolotāja un skolēnu lomas mācību stundās – komandas pārmaiņu projekts veidots ar mērķi veidot pašmotivētus un "mācīties mākošus" un gribošus skolēnus. 31 novadītās"Citādās stundas" rezultātā, skolēni ir sasnieguši izmērāmi augstākus mācību rezultātus. Programmas "Skolotājs 3.0" padomnieku grupas pārstāvji Druvas vidusskolas pārmaiņu projektu raksturoja kā īstu sirds darbu - pārdomātu, uz skolēnu sasniegumiem un ieguvumiem vērstu.

Savu favorītu izvēlējās arī īpaši izveidota skolēnu žūrija LTV populārā raidījuma "Gudrs, vēl gudrāks!" dalībnieku sastāvā. Skolēnu žūrija vērtēja skolu prezentētos pārmaiņu projektus, raugoties no skolēnu perspektīvas. Skolēni par saistošāko digitālo pārmaiņu projektu atzina Liepājas Raiņa 6. vidusskolas pārmaiņu iniciatīvu, kura paredz radīt jaunas mācīšanās un mācīšanas pieejas.

Pateicoties skolā izveidotajām īpašajām radošajām zonām - viedām mācību platformām intuitīvai pasaules gudrību apguvei, kas ir zona animācijas veidošanai, grupu darbam un prezentācijām, video filmēšanai, kā arī zona ideju realizēšanai ar 3D printeri, tieši Liepājas Raiņa 6. vidusskola ieguva žūrijas specbalvu - četrus jaunākos "Samsung" planšetdatorus.Ir izstrādāta intuitīva mācību materiālu krātuve, kas ļauj gan skolotājiem, gan skolēniem ātrāk un efektīvāk apgūt un atkārtot mācību vielu. Skolotāji viedajā platformā jau regulāri ievieto savus mācību stundu aktivitāšu piemērus. Ilgtermiņā plānots ar šo pieredzi dalīties ar kolēģiem novada un valsts mēroga konferencēs. Skolēnu žūrijas "Gudrs, vēl gudrāks" priekšsēdētājs Lauris Jančevskis Liepājas Raiņa 6. vidusskolas komandas sniegumu raksturo kā uzrunājošu, jo "šāda veida platforma – inovatīva un vienlaikus loģiska pieeja mācībām – patiešām arī reāli varētu iesaistīt un motivēt skolēnus apgūt vairāk, un, attiecīgi, arī veicināt lielākus sasniegumus mācībās."

Apbalvošanas ceremonija notika 22. maijā un tās gaitā tika pasniegta "Samsung" veicināšanas balva 2000 Eur apmērā Pelču speciālās internātpamatskolas projekta īstenošanai. Skola, sadarbībā ar mentoru Pāvilu Jurjānu un datorzinātņu institūta kiberfizikas sistēmu laboratoriju, izstrādāja perifērijas ierīci – klaviatūras prototipu, kas, pēc tālākas metodikas skolēnu vajadzību diagnosticēšanai izstrādāšanas un attīstīšanas, varēs būtiski atvieglot mācību procesu skolēniem ar garīgās attīstības traucējumiem.

No 2015.gada februāra līdz maijam 40 skolotāji un direktori no 10 Latvijas skolām ir piedalījušies "Samsung Skola nākotnei" bezmaksas apmācību programmā "Skolotājs 3.0", kurā apguva dažādas tehnoloģiju prasmes – filmēja mācību video, radīja animācijas, infografikas un apguva dažādus mākoņpakalpojumu veidus un to priekšrocības. Vienlaikus skolotāji apguva pārmaiņu vadību, līderības prasmes, prezentācijas, argumentācijas un uzstāšanās prasmes, piedaloties pat video treniņos, lai pilnveidotu savu publisko runu. Mācību programmas rezultātā 97% dalībnieki atzīst, ka ir apguvuši jaunas, vērtīgas zināšanas un 75% no skolotājiem jau ir aktīvi uzsākuši digitālās pārmaiņas savā skolā.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)