Vietējās ziņas

 • Jaunmoku pilij šogad 120 gadi!

  Jaunmoku pils šogad atzīmē savu 120 gadu jubileju. Nozīmīgā svētku gada tematika ir "…dabiski…". Tā daudznozīmīgais moto caurvīs visus muzeja rīkotos Jaunmoku pils jubilejas gada pasākumus.

 • Gudra un pārdomāta elektroenerģijas iegāde un lietošana uzņēmumā

  Ievērojot labas pārvaldības principus uzņēmumā, ir būtiski sekot līdzi tam, lai elektroenerģijas iegāde un lietošana uzņēmumā būtu gudra un pārdomāta. Kā to īstenot? Izanalizējot uzņēmuma vajadzības un izdarot labākās izvēles, domājot gan par šodienu, gan ilgtermiņā.

 • Etnogrāfiskie tautastērpi Zemgalē – kādi tie bija?

  shutterstock.com

  Zemgale lepojas ne tikai ar skaistākajām Latvijas muižām un pilīm, bet arī tiek dēvēta par Latvijas maizes klēti; tās plašie un auglīgie līdzenumi jau kopš seniem laikiem ir bijuši kā radīti dažādu graudaugu un dārzeņu audzēšanai. Pacietīgie un darbīgie zemgalieši, savukārt, par lielāko vērtību uzskata savus tautiešus, kā arī skaistos kultūrvēsturiskos objektus. Zemgaļiem, protams, ir arī savi tradicionālie tautastērpi, ko tie valkāja un vēl arvien valkā dažādos godos. 

 • Vīgantes parks un tā zudušais dabas piemineklis

  Ilva Kalnaja/flickr.com

  Vīgantes parks atrodas Staburaga pagastā, Daugavas kreisajā krastā, 200 metrus uz ziemeļiem no Staburaga, pie bijušās Vīgantes muižas. Lai arī par kādreizējās muižas apbūvi mūsdienās liecina klēts drupas, laukakmeņu mūra žogs, vairāki dīķi un dažādu koku sugu stādījumi, Vīgantes parks piedāvā iepazīt Staburaga apkaimes garo un tradīcijām bagāto vēsturi.

 • Latviešu strēlnieku varonība – Ziemassvētku kauju muzejs "Mangaļi"

  Kārlis Dambrāns/flickr.com

  Latvijas Kara muzeja filiāle "Ziemassvētku kauju muzejs" atrodas Jelgavas rajona Valgundes pagasta "Mangaļu" mājās, kuru tuvumā atradās I pasaules kara frontes līnija un norisinājās leģendārās Ziemassvētku kaujas. Ziemassvētku kauju muzejā iespējams gan apskatīt izstādi "Latviešu strēlnieku Ziemassvētku kaujas" un kauju vietu maketu, gan izstaigāt 7,2 kilometrus garo izzinošo taku.

 • Moderna un funkcionāla virtuves virsma no mākslīgā akmens

  Virtuve – tā ir telpa ne tikai ēdiena gatavošanai un maltīšu baudīšanai. Ikdienā virtuve, iespējams, ir viena no funkcionālākajām telpām, jo tā kļūst gan par mājas biroju, gan vietu mācību un studiju darbam, gan kalpo ciemiņu uzņemšanai. It īpaši šādas funkcijas ir virtuvēm, kuras atrodas atvērta tipa mājokļos, jo nav stingra zonu sadalījuma ar sienām un durvīm. Tāpēc, veidojot virtuves interjeru, vēlams ņemt vērā, ka ikdienā šai telpai būs plašs pielietojums.

 • Cūciņa Pepa – bērnu iemīļots tēls, kas iedzīvināts arī rotaļlietu veidolā

  Daudzu multfilmu tēli kļūst tik populāri un bērnu iemīļoti, ka tie ātri vien nonāk arī rotaļlietu veikalu plauktos kā figūriņas, mīkstās mantiņas vai kā apdruka uz dažādām bērnu precēm un apģērbiem. Cūciņa Pepa ir viens no šādiem multfilmu tēliem, kas bērnudārznieku vidū iemīļots jau daudzus gadus, tāpēc arī rotaļlietas ar cūciņas Pepas tematiku ir aktuālas. 

 • Kā iekārtot nelielu pagalmu, lai tajā būtu vairāk vietas

  Ja pagalma teritorija pie mājas nav no tām lielākajām, tad var noderēt dažas idejas, kā to labiekārtot tā, lai vietas būtu vairāk un esošā teritorija tiktu izmantota pēc iespējas optimālāk. 

 • Zemgale – tās tradicionālie ēdieni

  Zemgale var lepoties ne tikai ar skaistākajām Latvijas pilīm un muižām, bet arī tiek saukta par Latvijas maizes klēti, un ne velti – tās plašie un auglīgie līdzenumi jau kopš seniem laikiem ir bijuši kā radīti dažādu graudaugu un dārzeņu audzēšanai. Pacietīgie un darbīgie zemgalieši, savukārt, par lielāko vērtību uzskata savus tautiešus, kā arī skaistos kultūrvēsturiskos objektus.

 • 5 idejas Māmiņdienas pārsteigumam

  Ar nelielu radošumu un iepriekšēju sagatavošanos arī karantīnas laikā iespējams iepriecināt mammu ar negaidītu pārsteigumu. Turklāt šī brīža apstākļos, kad lielāko daļu laika pavadām mājās, svētku noskaņojuma radīšana ir īpaši nozīmīga.