Sēlpils pilskalns ar viduslaiku pilsdrupām

Sēlpils pilskalns ar viduslaiku pilsdrupām - sena apmetnes vieta (1,1 ha) daļēji ir redzama Daugavā uz nelielas saliņas, iepretim brīvdabas atpūtas kompleksam Zvejnieklīcis, kura izveidojusies Pļaviņu ūdenskrātuves appludināšanas rezultātā.

Valsts nozīmes arheoloģiskais piemineklis. Sēlpils pilskalnā cilvēki dzīvojuši jau senākā akmens laikmeta posmā, 9. g.t.p.m.ē. Zem vācu viduslaiku pilsdrupām konstatēti baltu ciltīm raksturīgi atradumi no 1. g.t. p.m.ē. Turpat atklāts arī biezs sēļiem raksturīgais kultūrslānis, datējams ar m.ē. 1.g.t. vidus posmu. Sēlpils pils 1208. g. ar bīskapa Alberta rīkojumu tika vācu bruņinieku sagrauta. Sēļi bija spiesti padoties un pieņemt kristietību. Ap 1373. g. uz sēļu nocietinājuma pamatiem tika uzbūvēta mūra pils. Līdz ar Livonijas ordeņa valsts pastāvēšanas beigām, Sēlpils pils un apmetne iekļāvās Kurzemes hercogistē. Netālu esošajam miestam 1621. g. hercogs Frīdrihs piešķīra pilsētas tiesības. Neskaitāmu turpmāko karu rezultātā un, būdama stratēģiski svarīga vieta, Sēlpils pils gāja no rokas rokā, līdz 1704. gadā zviedru karapulki atkāpjoties to uzspridzināja.

Adrese: Sēlpils pagasts, Salas novads, LV-5232
Tālrunis: +371 29156210
Mājaslapa: www.salasnovads.lv
E-pasts: sala@pakalpojumucentri.lv 
GPS koordinātes: 56.58722, 25.6380814

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)