Vecpilsētas laukums

Vecpilsētas laukums atrodas Jēkabpils pilsētas centrālajā daļā netālu no Daugavas. Laukuma veidošanās ir cieši saistīta ar visa kvartāla apbūves vēsturi. Šodien no gandrīz gadsimtu ilgām dzīlēm tajā ir atgriezusies sestdienas tirgus godība.

Bijušā tirgus laukuma malā novietoti pilsētas iedzīvotāju tēli - ugunsdzēsējs, kundze ar draudzeni, karavīrs, jaunlaulāto pāris un meitene ar zirdziņu. Šie cilvēku figūru silueti ir it kā izkāpuši no senām fotogrāfijām un noskatās Jēkabpils pilsētas 21. gs sākuma dzīves straujajā ritumā. Tirgus laukumā ir svari, kuros var nosvērt tirgū iegādāto kartupeļu maisu vai arī pats nosvērties. Jēkabpils simbols ir lūsis (tas noteikts Jēkabpils ģerbonī) un savu vietu tas atradis strūklakas malā, sperot soli pāri simboliskai upei Daugavai. Vecpilsētas laukums ir vieta sabiedriskiem pasākumiem un tirdziņiem.

Adrese: Vecpilsētas laukums, Jēkabpils
Mājas lapa: http://www.laukums.jekabpils.lv
GPS koordinātes: 56.498187, 25.866988

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)