5 Latvijas muzeji, ko iespējams apmeklēt virtuāli
Vairāki populāri ceļojumu galamērķi un vietas Latvijā, kas neatrodas brīvā dabā, ņemot vērā noteiktos ierobežojumus, uz laiku tiek slēgtas, tai skaitā muzeji. Tas gan nenozīmē, ka tos nav iespējams apmeklēt, jo vairums no tiem ir parūpējušies par virtuālām ekskursijām. Tāpēc, ja tu meklē, ko darīt mājās, un vēlies iepazīt Latvijas muzejus, atliek paņemt klēpjdatoru, planšetdatoru vai tālruni un doties aizraujošā ekskursijā.
Latvijas Nacionālais vēstures muzejs
Kā rakstīts muzeja mājaslapā, tad Latvijas Nacionālā vēstures muzeja pamatekspozīcija atspoguļo Latvijas vēsturi no akmens laikmeta līdz pat mūsdienām. Muzejā iespējams iziet virtuālas tūres, kā arī sekot līdzi speciāli veidotiem, saistošiem un izzinošiem videorullīšiem, kas saistīti ar dažādām ekspozīcijām.
Tūres laikā iespējams uzzināt, piemēram, par unikāliem priekšmetiem, kas liecina par seno Latvijas teritorijas iedzīvotāju pasaules uzskatu un maģiskiem simboliem akmens laikmetā (10 500.–1800. p.m.ē.) vai iepazīties ar izcilākajām saktām Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Arheoloģijas departamenta krājumā.
Stūra māja
Par “Stūra māju” jeb VDK ēku tiek dēvēts 1911. gadā celtais nams Rīgā, Brīvības ielas un Stabu ielas krustojumā, kur PSRS okupācijas laikā atradās Valsts drošības komiteja. 2014. gadā šajā namā tika izvietota ar čekas vēsturi saistīta ekspozīciju, ēka tika atvērta publiskai apskatei, kā arī ekskursijām pa cietuma kamerām, kabinetiem un citām telpām.
Stūra mājas apmeklētājiem tiek dota iespēja ēkas bēdīgi slavenos pagrabus, ieslodzījuma kameras, kā arī apcietināto pastaigu laukumus, pagalmu un restotos nopratināšanas kabinetus apskatīt arī īpaši izveidotā virtuālā tūrē muzeja mājaslapā.
Rundāles pils
Rundāles pils ir viena no divām lielākajām baroka stila pilīm Latvijā; tā celta 18. gadsimta beigās Kurzemes un Zemgales hercoga Ernsta Johana Bīrona vajadzībām, proti, kā viņa vasaras rezidence. Rundāles pils ar tās krāšņo baroka un rokoko arhitektūru ir īsts dārgakmens skaisto Zemgales līdzenumu vidū. Vēstures mīļotājus noteikti iepriecinās arī pilī izvietotais muzejs, kura ekspozīcijas veltītas Latvijas vēsturei. Savukārt izstāžu zālē iespējams apskatīt gan tēlotājmākslas, gan lietišķās mākslas un vēstures ekspozīcijas. Pili un tās muzeja ekspozīciju iespējams apskatīt arī virtuālā tūrē pils mājaslapā!
Turaidas muzejrezervāts
Turaidas muzejrezervāta nepilnus 60 hektārus lielā teritorija bagāta ar arheoloģijas, arhitektūras, vēstures un mākslas pieminekļiem, kas stāsta par notikumiem vairāk nekā 1000 gadu garumā, sākot ar 10. gadsimtu. Lai arī saistībā ar valdības izsludināto mājsēdi un pastiprinātajiem drošības pasākumiem līdz 2021. gada novembra vidum Turaidas muzejrezervāts apmeklētājiem ir slēgts, to ir iespējams izstaigāt virtuālā tūrē muzejrezervāta mājaslapā.
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs
Arī LNMM ir parūpējies, lai ikviens varētu atklāt un izzināt muzeju izstādes un ekspozīcijas tiešsaistē. Latvijas Nacionālais mākslas muzejs piedāvā gan dažādas audio stāstu sērijas, gan arī video stāstu sērijas (piemēram, “Vienas gleznas stāsts I” un “Vienas gleznas stāsts ll”, kas saistīti ar pastāvīgajā ekspozīcijā iekļautajiem mākslas darbiem, kas radīti 20. gadsimta 80.–90. gados) saistībā ar mākslu un tās aktualitātēm, muzeja neseno restaurāciju un citiem interesantiem aspektiem.
Uz sarakstu