Dārza un meža tehnika - motorzāģi, trimmeri un raideri

Ļoti iespējams, ka, izdzirdot vārdu "motorzāģis", daudziem prātā nāk ar benzīnu darbināms aparāts ar sliedi un ķēdi, ko galvenokārt izmanto koku zāģēšanai mežos. Jāatzīst gan, ka tirgū pieejamo instrumentu klāsts ir tikpat daudzveidīgs kā darbi, kuru paveikšanai tie ir nepieciešami. Ja esi motorzāģa meklējumos, mēs iesakām vispirms veikt nelielu izpēti, lai noskaidrotu, kurš motorzāģis ir piemērotākais konkrētajam darbam. 

Motorzāģis

Viens no motorzāģu veidiem ir ar akumulatoru darbināms motorzāģis. Pēdējos gados šis elektroinstruments ir ieguvis arvien lielāku popularitāti, jo īpaši – privātmāju un saimniecību īpašnieku vidū, kuri meklē viegli vadāmu, bet spējīgu elektroinstrumentu, kam nav nepieciešama degviela. Ar akumulatoru darbināms motorzāģis vislabāk būs piemērots piemājas darbiem un darbiem dārzā, piemēram, malkas zāģēšanai, saimnieciskiem darbiem un arī galdniecības darbiem.
Cits labi zināms veids ir benzīna motorzāģis saimniecības darbu veikšanai. Tas ir izturīgs, uzticams un ērti ekspluatējams instruments ar īsāku sliedi, taču plašām pielietošanas iespējām. Ja nepieciešams veikt neregulārus zāģēšanas darbus pie mājas, dārzā vai saimniecībā – malkas zāģēšanu, mazāku koku gāšanu un citus – šis motorzāģis būs īstais.
Visbeidzot, taču ne kā pēdējo veidu, ir jāmin profesionālais motorzāģis, kas aprīkots ar garāku sliedi, lielāku jaudu un griešanas kapacitāti. Šis instruments paredzēts darbiem mežā: gāšanai, atzarošanai un garināšanai, darbos ar maziem un vidējiem kokiem, gariem plaknuļiem, kā arī prasīgos koku kopšanas darbos.

Trimmeri

Trimmeri, tāpat kā motorzāģi, ir vairāku veidu – atkarībā no to pielietojuma –, kā arī pieejami ļoti plašā klāstā. husis.lv sortimentā ikviens spēs atrast sev nepieciešamo instrumentu. Pirms iegādāties, iesakām noskaidrot, vai nolūkotais modelis atbilst visiem konkrētā darba veikšanas priekšnosacījumiem. 
Bieži vien apzīmējums "trimmeris" tiek lietots kā sinonīms vārdam "krūmgriezis", un otrādi, taču to funkcijas ne vienmēr paredzētas vienu un to pašu darbu veikšanai. Zāles trimmeris ir mazāks un vieglāks aparāts; tas paredzēts zāles pļaušanai tur, kur ar parasto zāles pļāvēju to nav iespējams paveikt. Krūmgrieži ir krietni jaudīgāki; tie, kā jau redzams pēc nosaukuma, var pļaut biezus krūmus un arī mazos kokus, nepieciešamības gadījumā – arī garu zāli.
Mūsdienās, augot prasībām un nošķiroties darbu specifikai, iespējams iegādāties:
elektrisko trimmeri gan ar vadu, gan akumulatoru piemājas darbu veikšanai,
kombi (kombinēto) trimmeri ar vadu vai ar akumulatoru un papildu piederumiem,
meža tīrīšanas zāģus – krūmgriežus ar īpaši lielu jaudu,
benzīna trimmerus saimniecības darbam,
benzīna trimmerus un krūmgriežus profesionālam darbam.

Raideri

Raideri jeb zāles pļāvēji-traktori ir teicama izvēle zāles pļaušanai teritorijās, kas ir pārāk plašas, lai tās varētu apstrādāt ar rokām stumjamā pļāvēja palīdzību. Raideris būs neaizvietojams palīgs, ja visa gada garumā nepieciešams apsaimniekot plašu ap privātmāju piegulošo teritoriju, lielas platības sporta kompleksā un ap viesnīcām.
Lielai daļai tirdzniecībā esošo raideru ir ar kājas pedāli darbināmas hidrostatiskās transmisijas, kas nodrošina to, ka vadītāja abas rokas atrodas uz stūres, tādējādi vienlaikus regulējot ātrumu un braukšanas virzienu. Raideri iekļauj tādas funkcijas kā, piemēram, regulējams, pielāgojams un komfortabls sēdeklis, stūres pastiprinātājs, pilnpiedziņa un dažāda platuma pļaušanas bloki, kā arī vairākas citas

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)