Kā izvēlēties kvalitatīvas saulesbrilles ikdienai

Tas, ka vasara tuvojas noslēgumam, nenozīmē, ka saulesbrillēm jākrāj putekļi līdz nākamajai pludmales sezonai. Patiesībā saulesbrilles kā nozīmīgs ikdienas acu aizsardzības aksesuārs ir nepieciešams visos gadalaikos un dažādos apstākļos. Tāpēc vasaras beigas un rudens sākums ir labs brīdis, kad iegādāties jaunas saulesbrilles ikdienai, jo ir pieejamas dažādas akcijas, kas ļaus ietaupīt. 

Veikalos saulesbriļļu piedāvājums ir tiešām plašs gan dizainu, gan cenu ziņā, ļaujot atrast katram tieši to, kas viņam nepieciešams. Tomēr tik lielā daudzveidībā var arī apjukt. Tāpēc atgādinām, kādiem faktoriem vajadzētu pievērst uzmanību, iegādājoties saulesbrilles.

UV filtrs – galvenā labu saulesbriļļu īpašība
Pats svarīgākais kritērijs, kas jāņem vērā un kam jāpievērš uzmanība, izvēloties saulesbrilles, ir aizsardzības līmenis no UV stariem. Saulesbrilles bez šīs aizsardzības nav īstas saulesbrilles un nepilda savu funkciju, tās neaizsargā acis un acu zonu. Drīzāk tās var radīt vēl lielāku kaitējumu, jo tumšais stikls liek zīlītei paplašināties un ļauj iekļūt acīs UV stariem, kas netiek bloķēti. Par to, kāds saulesbrillēm ir UV aizsardzības līmenis, var pārliecināties, izpētot ražotāja pievienoto informāciju uz birkas vai uz pašām brillēm, kur tas parasti norādīts kājiņas iekšpusē. Vislabāk izvēlēties saulesbrilles, kas nodrošina 98-100% aizsardzību no UV stariem.

Autovadītājiem patiks polarizētās saulesbrilles
Ja ikdienā sanāk daudz laika pavadīt pie auto stūres, tad neaizstājamas būs polarizētas saulesbrilles, kas noņem no virsmām atstaro gaismu, novēršot apžilbšanu. Tās arī uzlabo redzamību un kontrastu. Visi šie faktori ir būtiski ne tikai autovadītājiem, bet jebkuram cilvēkam, kurš vēlas, lai attēls caur saulesbrillēm būtu košāks, lai netraucētu apkārtējās vides radītais atspīdums. Tāpat šādas saulebrilles iesaka izmantot tiem, kuri nodarbojas ar dažādiem sporta veidiem uz ūdens un kalnos.

Būtiski faktori – komforts, stils un kvalitāte
Izvēloties saulesbrilles, būtiski kritēriji ir individuālās vajadzības un dzīvesstils. Svarīgi, lai saulesbrilles ir ērtas, nosedz vajadzīgo redzes laukumu un tās ir piemērotas tieši jūsu ikdienai. Ja dzīvesvieds ir īpaši aktīvs, tad labāk izvēlēties izturīgāka materiāla saulesbrilles un sportiska stila modeli, kas nosegs visu redzes lauku un piekļausies sejai. Labāk ieguldīt nedaudz vairāk līdzekļu tiešām kvalitatīvās un ērti lietojamās saulesbrillēs, kas uzticami kalpos daudzus gadus. Brillēm jābūt tādām, ka nēsājot tās pat nejūt. Tāpēc vienmēr jāpārliecinās, ka rāmja dizains un izmēri pilnībā atbilst galvas parametriem, nekas nespiež, nešļūk nost un netraucē.

Pieejamas arī saulesbrilles ar optisko korekciju
Acu aizsardzība no saules nepieciešama ikvienam – arī tiem, kuri izmanto redzes korekcijas līdzekļus, piemēram, kontaktlēcas vai optiskās brilles. Mūsdienu iespējas ļauj iegūt efektīvu aizsardzību no saules arī šādos gadījumos. Kontaktlēcu gadījumā droši var izmantot jebkuras parastās saulesbrilles. Bet ir iespējams arī pasūtīt saulesbrilles ar optiskajām lēcām, kas pielāgotas tieši jūsu redzes īpatnībām. Pirms tam gan jākonsultējas ar acu ārstu, kurš arī ieteiks piemērotāko risinājumu. Kā arī iespējams izvēlēties optiskās brilles, kas pašas pielāgojas gaismas un UV staru intensitātei, veidojot lēcai gaišāku vai tumšāku tonējumu.

Mode mainās, stils paliek
Saulesbriļļu modes tendences mainās tikpat bieži kā apģērbu kolekcijas veikalos. Tāpēc pret šīm tendencēm labāk izturēties piesardzīgi. Svarīgāk par modi ir saulesbriļļu saderība tieši ar jūsu sejas formu, ērta lietošana un iespēja tās izmantot dažādās situācijās. Labas saulesbrilles maksā pietiekami daudz, ne katram ir iespēja veidot plašu saulesbriļļu kolekciju. Tāpēc labākā investīcija ir klasiska un eleganta dizaina saulesbrilles, kas tiešām piestāv, kas uzticami kalpo vairākus gadus un ir kombinējamas ar dažādiem vizuālajiem tēliem, kurus ikdienā izvēlaties.

Kvalitatīvas saulesbrilles ikdienai ērti varat iegādāties Dr. Lensor interneta veikalā. Par izdevīgām cenām pieejamas PRADA, Ray-Ban, Polaroid, D&G, Tom Ford, VOGUE un citu populāru zīmolu saulesbrilles, kas ne tikai sniegs jūsu acīm maksimālu aizsardzību, bet arī būs lielisks stila akcents. 

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu