Kas jāievēro, ja izvēlies mēneša kontaktlēcas

Kontaktlēcas redzes korekcijai izvēlas arvien vairāk cilvēku, jo tās ir ērtas, ļauj izbaudīt aktīvu dzīvesveidu un nav apkārtējiem pamanāmas, kā tas ir ar brillēm. Kontaktlēcu ražotāji parūpējušies par tiešām plašu lēcu piedāvājumu, tāpēc katram iespējams atrast savam dzīvesveidam un vajadzībām piemērotas kontaktlēcas. 

Pēc lietošanas veida un ilguma kontaktlēcas iedala vienas dienas, divu nedēļu un mēneša kontaktlēcās. Tāpat ir pieejams arī pagarinātā laika kontaktlēcas, kas nav jāizņem, bet tās iesaka lietot tikai tad, ja ārsts ir veicis rūpīgu pārbaudi un atbalsta šādu izvēli.

Lai gan vienas dienas lēcas ir īsta revolūcija kontaktlēcu lietotājiem, jo tās jau ir sterilā iepakojumā, tās nav jātīra un jāuzglabā, bet pēc lietošanas var vienkārši izmest, nākamajā dienā ņemot jaunu lēcu pāri. Tomēr tas nozīmē, ka katrai dienai jāiegādājas jauns lēcu pāris. Ja kontaktlēcas izvēlas kā ikdienas risinājumu, tad tas parasti nav ekonomiskākais risinājums. Tāpēc joprojām vienas no populārākajām ir mēneša kontaktlēcas. 

Lai mēneša kontaktlēcas būtu acīm drošas un to lietošana komfortabla, jāatceras par dažiem būtiskiem soļiem, kas jāievēro.

Lēcas paredzētas lietošanai ne ilgāk kā 30 dienas
Mēneša kontaktlēcas paredzētas lietošanai 30 dienas no iepakojuma atvēršanas brīža. Tas vienmēr ir jāievēro, nepārsniedzot lēcu lietošanas laiku. Pretējā gadījumā var tikt nopietni apdraudēta acu veselība, jo lēcu vairs nevar ar šķīdumu tik efektīvi notīrīt, uz tās veidojas nogulsnes un savairojas baktērijas. 

Dienā nav ieteicams nēsāt ilgāk par 12 stundām
Mēneša kontaktlēcas arī diennakts ietvaros nevajadzētu nēsāt ilgāk par 12 stundām, lai pārāk nenogurdinātu acis un ļautu tām atpūsties. Vienmēr jāievēro arī tas, ka no rīta lēcas vajadzētu ielikt ne ātrāk kā 30 minūtes pēc pamošanās, bet vakarā ieteicams izņemt lēcas vismaz divas stundas pirms naktsmiega, lai acis varētu atpūsties.

Lēcas jākopj ar speciālu šķīdumu
Kontaktlēcas, ko nēsā ilgāk nekā vienu dienu, ir jātīra ar speciālu lēcu šķīdumu un šajā šķīdumā arī jāuzglabā. Lēcu kopšanai un uzglabāšanai nav piemērots ne ūdens, ne citi šķīdumi. Tāpēc jāiegādājas speciāls līdzeklis, kā arī jāseko tā derīguma termiņam. Speciālos kopšanas šķīdumus arī ir jāiegādājas optikas salonā vai kontaktlēcu interneta veikalā, kur pieejama uzticamu ražotāju produkcija.

Vienmēr jāievēro roku higiēna
Saskarē ar lēcām vienmēr ir jānodrošina roku higiēna. Rokas pirms lēcu aiztikšanas rūpīgi jānomazgā ar ziepēm un jānoslauka materiālā, kas nepūkojas un neatstāj sīkas daļiņas uz rokām, lai tās pēc tam nenokļūtu uz lēcām. Pēc roku mazgāšanas nevajag izmantot losjonu vai krēmu, lai tas nenokļūtu uz lēcu virsmas. 

Rūpīgi jākopj arī lēcu uzglabāšanas konteiners
Mēneša kontaktlēcu kopšanā un uzglabāšanā būtiska loma ir arī uzglabāšanas konteineram. Arī konteiners līdz ar jaunu lēcu pāri ir jānomaina. Pēc katras lēcu lietošanas konteiners ir jāiztīra ar lēcu uzglabāšanas šķīdumu, lai neuzkrātos baktērijas un mikroorganismi. Lēcas katru dienu jāieliek jaunā lēcu šķīdumā. Uzglabāšanas konteinerus arī var iegādāties turpat, kur lēcas un kopšanas šķīdumu.

Jauns lēcu pāris jāiegādājas savlaicīgi
Mēneša kontaktlēcas pēc 30 dienām ir jāizmet. Tajā brīdī jau vajadzētu būt jaunam lēcu pārim, ko izmantot. Tāpēc kontaktlēcu iegāde jāplāno savlaicīgi. Ērti un izdevīgi kontaktlēcas var pasūtīt arī internetā. E-veikalā Lensor.eu pieejamas uzticamu ražotāju mēneša kontaktlēcas un cita veida kontaktlēcas par izdevīgu cenu. Turpat var iegādāties arī lēcu kopšanas šķīdumu un visus citus nepieciešamos aksesuārus. Lēcu iegāde internetā ir ērta tāpēc, ka pirkumu var veikt jebkurā vietā un laikā, nav jādodas uz optikas veikalu, kas var atrasties pat citā pilsētā.