Tūrisma informācija

 • Podnieku darbnīca "Zaļbirzes"

  
Podnieku
darbnīca "Zaļbirzes"

  Podnieku darbnīcā "Zaļbirzes" ir ierīkota Inetas Dzirkales keramikas darbnīca. Iepriekš piesakoties, apmeklētājiem tiek sniegta iespēja vērot, kā top māla krūzes, podi, svilpavnieki un arī pašiem izmēģināt izgatavot māla izstrādājumus.

 • Retro motocikli un senie formastērpi

  
Retro
motocikli un senie formastērpi

  Atašienē var iepazīties ar Jāņa Zalāna 37 retro motociklu kolekciju, no kuriem lielākā daļa ir braukšanas kārtībā. Zalāna kungs interesentiem gatavs izstāstīt katra motocikla dzīvesstāstus. 

 • Marinzejas muižas apbūve ar parku

  
Marinzejas
muižas apbūve ar parku

  19. gs. vidū pie skaistā Marinzejas ezera Atašienē savu pili uzcēla grāfu Borhu (Latgales magnāti ar plašiem īpašumiem un toreizējo rezidenci Varakļānos) jaunākais dēls Jozefs Borhs, kurš bija itāļu izcelsmes aristokrāts, Krievijas cara galminieks un ar Aleksandra Puškina nāvi saistīts cilvēks.

 • Gunta Ozoliņa kolekcija

  
Gunta
Ozoliņa kolekcija

  Gunta Ozoliņa kolekcija apmeklētājiem dos iespēju caur taustāmām vēstures liecībām iepazīties ar Variešu un daļēji arī Krustpils un Kūku pagastu vēsturi abu pasaules karu laikā. Kolekcija izstādīta Variešu pagasta pārvaldes mājā un to iespējams apskatīt iepriekš sazvanoties ar Gunti Ozoliņu.

 • Teiču purva skatu tornis Rijniekos

  
Teiču
purva skatu tornis Rijniekos

  No Teiču purva skatu torņa Rijniekos paveras skats uz Latvijas lielāko purvu, kura ainava atgādina tundru - kur vien skaties, kilometriem tālu tikai sūnas un sīkiem bērziņiem apaugušas ūdens lāmas.