Belēvičs: Vilcinoties ar naudas piešķiršanu veselības aprūpes sistēmai, tā var tikt privatizēta

Guntis Belēvičs/ Foto: Ieva Čīka/ LETA
Guntis Belēvičs/ Foto: Ieva Čīka/ LETA

Vilcinoties ar reformām un ievērojama finansējuma piešķiršanu medicīnai, Latvijas veselības aprūpes sistēma jau dažu gadu laikā var tikt privatizēta, intervijā aģentūrai LETA norādīja bijušais veselības ministrs Guntis Belēvičs.

Viņš uzskata, ka aiz nespējas pieņemt nepopulārus politiskus lēmumus un nespējas novirzīt veselības jomai būtiski lielākus līdzekļus, sistēma "iegāzīsies bezdibenī", proti, notiks pāreja uz privāto medicīnu.

Bijušais ministrs uzskata, ka valsts ilgi nevar vilcināties ar naudas nedošanu veselības sistēmai, jo gan vietējie privātie veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēji "ir uzaudzējuši muskuļus", gan arī tāpēc, ka Latvijā ienāks "lieli spēlētāji", kuri būs ar mieru ieguldīt slimnīcu sektorā. Kā brīdina Belēvičs, ja uz šo privāto pakalpojumu sniedzēju ārstniecības iestādēm pāries universitāšu slimnīcu personāls, tas būs milzīgs solis medicīnas privatizācijas virzienā.

Belēvičs arī norāda, ka slimnīcu tīkla optimizēšana jau tagad ir atlikta uz 2019.gadu - pēc Saeimas vēlēšanām. Tāpat ir notikusi atkāpšanās no valdības rīcības plāna, kas paredzēja, ka Veselības ministrijas (VM) izstrādātajam veselības aprūpes finansēšanas modelim jeb obligātajai veselības apdrošināšanai finansējuma avoti tiek atrasti šogad, bet pats modelis tiek aprobēts jau nākamgad, nevis kā paredzēts šobrīd, ka naudas avotus meklēs līdz aprīlim.

Viss par: Latvijas ziņas