Banner 980x90

Multimediālai LTV un Latvijas Radio studijai Latgalē nākamgad būtu nepieciešami 155 000 eiro

Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG
Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG
Multimediālas Latvijas Televīzijas (LTV) un Latvijas Radio reģionālās studijas izveidei Latgalē nākamgad būtu nepieciešami 155 000 eiro, šodien Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē sacīja Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) pārstāvis Dainis Mjartāns.

Šajā studijā varētu veidot reģionāla satura raidījumus, kas skanētu Latvijas Radio 4 tīklā, bet nepieciešamības gadījumā arī LTV, kā arī "lsm.lv" elektroniskajā medijā.

Pagaidām vēl nav vienošanās, kur šāda studija varētu atrasties, jo no televīzijas viedokļa piemērotākā vieta būtu Daugavpils, bet no radio viedokļa - Rēzekne.

Tāpat Mjartāns norādīja, ka, skatot nākamā gada budžetu, valdībā neguva atbalstu priekšlikums Latgales komercmedijiem piešķirt 70 000 eiro, kurus paredzēts konkursa kārtībā sadalīt raidījumu veidošanai.

Mjartāns arī norādīja, ka nākamā gada budžeta projektā ir guvis atbalstu finansējums LTV Briseles korespondentam, taču būtu nepieciešams arī 43 000 eiro finansējums Latvijas Radio 4 krievu korespondentam Briselē, lai krievvalodīgajai auditorijai veidotu izpratni par ES nozīmīgumu, patvēruma meklētājiem un citiem jautājumiem. Tā kā korespondents ir bilingvāls, tad viņš gatavo sižetus arī Latvijas Radio 1.

NEPLP priekšsēdētāja pienākumu izpildītāja Aija Dulevska komisijas sēdē norādīja, ka patlaban arī tiek risināts jautājums par mediju monitoringa centra finansējumu. Sadarbībā ar Aizsardzības ministriju izdevies nepieciešamā finansējuma apjomu samazināt no 40 000 eiro līdz 25 000 eiro.

Kultūras ministrijas (KM) Mediju politikas nodaļas vadītājs Roberts Putnis komisijas sēdē informēja, ka KM ieskatā "visdegošākā" vajadzība ir monitoringa centrs un būtiski ir atbalstīt arī Latvija Radio 4 Briseles korespondentu. Tāpat Putnis norādīja, ka KM ieskatā būtu jānodrošina finansējums Latgales komercmedijiem, kā arī Latvijas Radio un LTV Latgales studijas izveidei.

Kā ziņots, valdībā akceptētais 2016.gada budžeta projekts sabiedriskajiem medijiem ir samērīgs, ņemot vērā kopējo situāciju valstī un to, ka vairāku ministriju un nozaru budžetus plānots samazināt, aģentūrai LETA iepriekš atzina LTV un Latvijas Radio pārstāvji.

Saskaņā ar valsts budžeta izdevumu apjoma projektu maksimāli pieļaujamais valsts budžeta izdevumu apjoms radio un televīzijai 2016.gadā plānots 21 miljona eiro apmērā, 2017.gadā 21,8 miljoni eiro, bet 2018.gadā - 21,7 miljoni eiro, liecina Finanšu ministrijas sagatavotā informācija - informatīvais ziņojums "Par priekšlikumiem valsts budžeta ieņēmumiem un izdevumiem 2016.gadam un ietvaram 2016.-2018.gadam".

Kā liecina Finanšu ministrijas informācija, 2016.gadam pieprasītais finansējums neatliekamajiem pasākumiem radio un televīzijai bija 5 559 443 eiro. Ministru kabineta atbalstītais finansējums neatliekamajiem pasākumiem radio un televīzijai 2016.gadā ir 527 196 eiro. Sabiedrības saliedēšanas, nacionālās identitātes un valsts valodas pozīcijas nostiprināšanas pasākumiem 2016.gadā plānots atvēlēt 383 196 eiro, bet 2016.gadam, 2017.gadam un 2018.gadam, katrā no gadiem, 144 000 eiro paredzēti Briseles korespondenta darbības nodrošināšanai un pārraides nodrošināšanai paredzētajiem izdevumiem.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)