Banner 980x90

Zemgales plānošanas reģionam bažas par pārstāvniecības mazināšanos jauno novadu domēs

Rīga, 11.apr., LETA. Lielu pašvaldību izveidošana, īstenojot administratīvi teritoriālo reformu, varētu mazināt cilvēku pārstāvniecību domēs, aģentūrai LETA pauda Zemgales plānošanas reģiona Attīstības padomes un Rundāles novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis ("Cilvēkiem un zemei").

Pēc viņa teiktā, Zemgales kartē iezīmēta atgriešanās pie kādreiz pastāvējušajiem rajoniem, taču Okmani pārsteidz, ka lielās reģiona pilsētas paredzēts apvienot ar tuvējiem novadiem, lai gan līdz šīm tās pastāvējušas kā atsevišķas pašvaldības.

"Būs Jelgava ar lielu iedzīvotāju skaitu un plašu lauku teritoriju. Tas mazinās demokrātiju un pārstāvniecību no laukiem, jo divas trešdaļas vēlētāju dzīvo pilsētā. Tāds būs arī deputātu sastāvs, un tas mazinās vēlmi attīstīt lauku teritorijas," ir pārliecināts Okmanis, piebilstot, ka reformu var izmantot arī jaunās partijas, kas ienākušas Saeimā "ar populistiskiem solījumiem" par algu, pensiju celšanu, obligātās iepirkuma komponentes atcelšanu, "ar skaļiem solījumiem" iekļūstot arī domēs.

Rundāles novada vadītājs no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) neesot arī sadzirdējis, kuras ir pašvaldības, kas nespēj nodrošināt pakalpojumus saviem iedzīvotājiem. Turklāt jaunās valdības ministrijas, ņemot vērā koalīcijas "krāsainību", strādājot katra par sevi, tāpēc VARAM neesot varējusi pašvaldībām sniegt atbildi par ceļu sakārtošanu, lai iedzīvotāji varētu saņemt pakalpojumus arī turpmāk, jo tā esot Satiksmes ministrijas kompetence.

"Priekšā vēl daudz diskusiju, jo pateikts, ka karte nav akmenī cirsta. Jāsaprot, ko iegūs iedzīvotāji," piebilda Okmanis.

Pašlaik gan ieguvumi neesot skaidri, turklāt ir zināms, ka pēc reformas iedzīvotājiem būs papildu izdevumi, piemēram, īpašumu adrešu maiņai Zemesgrāmatā gadījumā, ja plānots īpašumu pārdot.

Domes priekšsēdētājs domā, no Rundāles novada iedzīvotāji varētu iebilst reformai, jo svarīgs arī lokālpatriotisms. Pats viņš amatu zaudēt nebaidoties, jo pašvaldības vadībā ir jau 24 gadus.

Savukārt Iecavas un Vecumnieku novadi, kurus tiek piedāvāts apvienot ar Rundāles un Bauskas novadiem, pēc Okmaņa domām, varētu pastāvēt arī paši par sevi.

Kā ziņots, VARAM izstrādātā karte paredz pašvaldību skaitu samazināt no 119 līdz 35.

Platības ziņā lielākās būtu Liepājas un Madonas pašvaldības. Ministrijas piedāvātajā kartē tās attiecīgi aptver 3656,93 un 3347,35 kvadrātkilometru plašu teritoriju.

Pēc iedzīvotāju skaita lielākās pašvaldības atbilstoši šai kartei būtu Rīga, Daugavpils un Liepāja. Visās šajās vietvarās dzīvotu vairāk nekā 100 000 cilvēku.

https://infogram.com/jaunie-regionalie-centri-1hxj48070gn56vg?live

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)