Banner 980x90

Jēkabpils skolu pārstāvji šaubās par nepieciešamību pagarināt mācību gadu

Izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīļa priekšlikumu pagarināt mācību gadu skolās Jēkabpils skolu pārstāvji vērtē dažādi, tomēr drīzāk šaubās par mācību gada pagarināšanas pamatojumu un praktisko lietderību.

Jēkabpils Valsts ģimnāzijas direktors Valerjans Vizulis, komentējot izskanējušo ieceri, uzsver, ka, viņaprāt, mācību gada pagarināšana absolūti neuzlabos mācību rezultātus, jo to ietekmē paša skolēna čakla mācīšanās un skolotāja profesionāls darbs.

Viņš aktualizē, ka ir bijušas daudz reformas izglītības jomā, tomēr līdz šim pietrūcis dziļas analīzes par izglītības sistēmas stiprajām un vājajām pusēm, kā arī tās efektivitāti. "Pašlaik izglītības jomas profesionāļi nevēlas atskatīties pagātnē un paanalizēt tās reformas, kas jau ir bijušas. Manipulēšana ar mācību gada garumu pilnīgi neko nedos", tā Vizulis.

Vizulis vēl piemin, ka mācību organizēšana vasaras mēnešos prasīs krietnus naudas resursus, lai atbilstoši aprīkotu klašu telpas, piemēram, ar kondicionieriem. "Pēdējās vasaras ir bijušas ļoti karstas, un visā Latvijā tas prasīs lielus pašvaldības resursus, lai aprīkotu klašu telpas", viņš piebilst.

Jēkabpils pamatskolas direktore Silvija Dreimane dalās pārdomās, ka pirms jauno reformu ieviešanas, nepieciešamas plašas diskusijas un izskaidrojošs darbs.

Viņa pieļauj, ka līdz ar mācību gada pagarināšanu, iespējams, izlīdzināsies arī mācību saturs, kas pēc viņas domām vērtējams pozitīvi. Tāpat arī piebilst, ka skolēnu vasaras brīvlaiks pašlaik ir ļoti garš un tā laikā skolēni pagūst daudz aizmirst: "Vasaras brīvlaiks pašlaik ir diezgan liels pārtraukums mācībās, sevišķi mazajiem bērniem. Tajā laikā ir jābūt mācību procesam,  uz kuru virza vecāki, jo patiesībā septembris paiet atkārtojot mācību vielu, līdz ar to efektivitāte vairs nav liela."

Dreimane gan uzsver, ka rūpīgi jāpārdomā mācību procesa organizēšana vasaras mēnešos, lai darba apstākļi bērniem un skolotājiem nav apgrūtinoši. "Manā skatījumā, mācību procesu var organizēt arī ar netradicionālām metodēm, piemēram, ejot mācību ekskursijās vai mācoties āra klasēs, tādā veidā praktisko saturu apgūst nesēžot klasē, bet tam primāri ir vajadzīga materiālā bāze un cilvēkresursi".

Savukārt Jēkabpils pamatskolas vecāku padomes priekšsēdētājs Zigmārs Zemzars mācību gada pagarināšanu vērtē skeptiski, sakot: "Ja mācību gads tiek pagarināts, bērni ir jāatslogo, piemēram, no mājasdarbiem. Jau tagad bērni pa septiņām, astoņām stundām mācās skolā katru dienu. Pēc skolas viņiem ir dažādi pulciņi un vakarā vēl jāpilda mājasdarbi vairākos priekšmetos, šāda slodze ir pārlieku liela".

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)