Jēkabpils Valsts ģimnāzija Draudzīgā aicinājuma skolu reitingā ieņem 16.vietu nominācijā "Ģimnāzijas"
Lai novērtētu izglītības līmeni Latvijas skolās, Draudzīgā aicinājuma fonds kopā ar Nordea banku apkopojuši jaunākos Skolu reitinga rezultātus, nosakot labākās skolas Latvijā. Skolu reitinga mērķis ir novērtēt un celt izglītības līmeni Latvijas skolās, kā arī skatīties uz dinamiku skolu starpā ilgtermiņā, ļaujot pamatskolēniem un viņu vecākiem izvēlēties skolēna zināšanām un mērķiem atbilstošāko mācību iestādi, informē Juhans Rass, "Nordea Latvija" Sabiedrisko attiecību speciālists.Nominācijā "Ģimnāzijas" Jēkabpils Valsts ģimnāzija ieņem 16.vietu, bet 1.vietu ieguvusi Rīgas Valsts 1.ģimnāzija, kas ir bijusi reitinga līdere arī divus iepriekšējos gadus, liecina Draudzīgā aicinājuma fonda skolu reitinga 2011.gada dati, kas iegūti, aprēķinot skolēnu sekmju vērtējumu centralizētajos eksāmenos.
Nominācijā "Lauku vidusskolas" Salas vidusskola ieņem 4.vietu, bet 1.vietā ir Špoģu vidusskola Daugavpils novadā.
Nominācijā "Specializētās vidējās mācību iestādes" Jēkabpils Agrobiznesa koledža ieņem 16.vietu, bet 1.vietā ir Emīla Dārziņa mūzikas vidusskola, norāda Juhans Rass, "Nordea Latvija" Sabiedrisko attiecību speciālists.
Salīdzinot ar iepriekšējo gadu Draudzīgā aicinājuma fonda apkopotajiem datiem, kopējais vispārējās vidējās izglītības līmenis šogad valstī ir nedaudz krities - nelielu zināšanu lejupslīdi piedzīvojušas gan Latvijas ģimnāzijas, gan vidusskolas. Savukārt mērķtiecīgu skolēnu zināšanu izaugsmi sasniegušas lauku un specializētās vidusskolas. Kā liecina Draudzīgā aicinājuma Skolu reitinga 2011 rezultāti, Latvijas skolēni vislabākās sekmes uzrādījuši tādos mācību priekšmetos kā vēsture, latviešu valoda un literatūra, turpretim vājākas zināšanas jauniešiem ir matemātikā, dabas zinībās un angļu valodā, informē Juhans Rass.
"Draudzīgā aicinājuma Skolu reitings ir pirmais nozīmīgais solis pareizā virzienā. Ja esam ceļā uz izglītības sistēmu, kurā vecāki un bērni brīvi izvēlas savām vajadzībām atbilstošāko skolu, tad visaptverošs un objektīvs skolu novērtējums ir ļoti nepieciešams. Nākotnē skolu novērtējumam būtu jākļūst iespējami plašam, ietverot tādus kritērijus, kā vecāku un skolēnu apmierinātība ar skolu, skolas sadarbība ar kopienu, vecāku un skolēnu veselība un citi," Skolu reitinga nozīmīgumu akcentē Izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis.
Skolu reitinga 2011 rezultāti pieejami mājas lapā http://www.draudzigaisaicinajums.lv Uz sarakstu