Banner 980x90

Kā kļūt par veiksmīgu tirdzniecības pārstāvi?

Tirdzniecība ir viena no tradicionālajām tautsaimniecības nozarēm, kurā iespējams veidot ilgtermiņa karjeru. Pārdevējs ir viena no visbiežāk meklētām amata pozīcijām darba meklēšanas portālos, kas norāda uz to, ka iespējas iegūt darbu tirdzniecībā ir plašas. Un nav svarīgi, vai tiek meklēts darbs Rīgā vai kādā citā Latvijas pilsētā. Tas, kas daudzus no šīs iespējas attur, ir samērā zemais atalgojums un ilgās darba stundas. Taču ne visi iedomājas par to, ka pārdevēja darbs varētu būt pirmā pakāpe ilgā un ļoti interesantā karjerā tirdzniecības jomā, piemēram, nākotnē kļūstot par tirdzniecības pārstāvi.

Pārdevējs un tirdzniecības pārstāvis ir divas atšķirīgas amata pozīcijas, kurām kopīgas ir pārdošanas prasmes, taču atšķiras kompetences, atbildības un arī atalgojuma līmeņi.

Kas ir tirdzniecības pārstāvis?

Tirdzniecības pārstāvja uzdevums ir veicināt produktu vai pakalpojumu pārdošanu klientiem vai klientu grupām, realizēt aktīvas pārdošanas darbības, lai piesaistītu jaunus klientus, uzturētu attiecības ar esošajiem klientiem un nodrošinātu produkta vai pakalpojuma pieejamību.

  • Tirdzniecības pārstāvim jābūt labām komunikācijas prasmēm.
  • Darbā ar klientiem jāspēj izprast viņu vajadzības, lai izstrādātu pielāgotus risinājumus vai piedāvājumus.

Tirdzniecības pārstāvji var strādāt dažādās nozarēs un uzņēmumos, viņu pienākumi var ietvert klientu apkalpošanu personīgi, pa tālruni vai elektroniski, kā arī piedalīšanos tirdzniecības pasākumos vai izstādēs.

Kā pārdevēja darbs var palīdzēt kļūt par tirdzniecības pārstāvi?

Pārdevēja pieredze un iemaņas var būt ļoti noderīgas, lai kļūtu par tirdzniecības pārstāvi. Pārdevēji bieži veic tiešo pārdošanas darbu, kas ietver tādas profesionālas iemaņas kā:

  • komunikācijas prasmes: spēju efektīvi sazināties ar klientiem un veidot ilgtermiņa attiecības, kas ir vienādi svarīgi gan pārdevējam, gan tirdzniecības pārstāvim;
  • pārdošanas un argumentācijas prasmes: pārdevēji apgūst pārdošanas tehnikas un stratēģijas, kas ir ļoti noderīgas arī tirdzniecības pārstāvjiem;
  • pārdošanas mērķu sasniegšana: pārdevēja darbs sniedz pieredzi un prasmes nospraust un veiksmīgi sasniegt pārdošanas mērķus.

Darbs pārdevēja profesijā nākotnē sniegs pārliecību par piemērotību tirdzniecības pārstāvja amatam. Kandidējot uz tirdzniecības pārstāvja vakanci, jums būs konkrēti piemēri no iepriekšējā darba, kas parādīs jūs kā motivētu un mērķtiecīgu kandidātu, kas tirdzniecības jomā nav nejauši un ir gatavs nopietni veidot savu karjeru. 

Darbs Rīgā kā pārdevējam ļauj attīstīt un uzlabot daudzas tirdzniecībā pieprasītas prasmes un pilnveidoties nākamam karjeras posmam.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)