Laikraksts: iespējams slēgs Jēkabpils Mākslas skolas Variešu mācību klasi
Maijā bija noorganizēta bērnu vecāku, skolotāju un pašvaldības pārstāvju sapulce, kurā bija runa par to, ka filiāle turpmāk var arī nedarboties. D. Kalniņa - Aleksandrova stāsta, ka vecāki iebilduši pret šādu pagriezienu, taču noteicošais bija audzēkņu skaits, un tas bija nepilnīgs. Lai nokomplektētu klasi, jābūt 12 bērniem. Acīmredzot novada pašvaldība to nevar atļauties finansēt. Aizvadītajā gadā filiālē mācījās septiņi audzēkņi: divi beidza, palika pieci. Divi no šiem pieciem tagad pārgāja uz Jēkabpils Mākslas skolu, jo vecāki atrada iespēju viņus izvadāt uz pilsētu, uz vietas palika trīs audzēkņi. Vēl būtu nācis klāt viens bērns, kas gribēja mācīties šajā filiālē, taču diemžēl arī ar to bija par maz. Ja Mākslas skolā uzņemtu sešgadīgus audzēkņus, tad gribētāju būtu vairāk, taču diemžēl var uzņemt, tikai sākot ar astoņu gadu vecumu.
Krustpils novada pašvaldība saņema Jēkabpils Mākslas skolas direktora Ziedoņa Bārbala iesniegums ar lūgumu izskatīt iespēju slēgt šo mācību klasi, jo līdz augusta beigām nebija pieteicies neviens jauns audzēknis, kaut arī pieteikšanās laiks ir līdz 15.augustam. Domes priekšsēdētāja vietniece Kornēlija Brūniņa informēja, ka ir piedalījusies Variešu pagasta pārvaldē organizētajā sapulcē un uzklausījusi viedokļus. Diemžēl ar dažiem bērniem izveidot klasi nav iespējams. Novada pašvaldības izglītības, kultūras un sporta komitejas locekļi izteica viedokli, ka Mākslas skolas Variešu mācību klase ir jāslēdz.
Jēkabpils Mākslas skolas pasniedzēja Dina Lukstiņa Variešu mācību klasē tika nostrādājusi visilgāk. Viņa uz turieni brauca no pilsētas. Skolotāja BD izteicās, ka nav jau runa par to, vai viņai ir izdevīgi braukāt vai nē, bet gan par to, ka klasei pietrūkst audzēkņu, vēsta laikraksts "'Brīvā Daugava".
Baltais karogs jau netika izkārts ilgi, — savās pārdomās dalās D. Lukstiņa. — Līdz 30. augustam gaidījām audzēkņus. Varēja nākt visi, kas vēlas, ne tikai talantīgie. Jo ikvienam iegūtās prasmes dzīvē noder. Ne jau visi aiziet un vēlas aiziet uz mākslas sfēru. Daudzi izvēlas citas profesijas. Daudzi talantīgi audzēkņi turpinājuši izglītoties Jēkabpils Valsts ģimnāzijā. Ir kas pārtrauca mācības finanšu trūkuma dēļ. Kā nekā mēneša maksa ir deviņi lati. Zinu bijušos audzēkņus un viņu vecākus, kas tagad ir Anglijā peļņas nolūkos. Zinu kādu zēnu, kas mācās Krustpils skolā un kuram ir spējas, bet māte saņem tikai 100 latu, tēvs iztiek ar gadījuma rakstura darbiem. Ar kādām tiesībām es viņiem varu teikt: "Ziniet, ēdiet mazāk, savelciet jostas, bet jūsu dēlam jābūt māksliniekam!" Ir taču daudzas citas dzīves vajadzības, kur nepieciešama nauda! Filiāles audzēkņi, lielākoties zēni, nāca no dažādām ģimenēm, reizēm bija sarežģīti ar viņiem strādāt. Taču viņi bija. Pirmajos gados audzēkņu skaits bija padsmitos, tad kādu laiku vidēji 10. Šodien situācija ir tāda, kāda tā ir. Ja vēl novada dome kompensētu mācību maksu, kā kādreiz pagasta padome, taču tas nenotiek. Protams, žēl, ka talantīgiem bērniem nebūs iespējas attīstīt savas spējas, taču tagad viss atkarīgs no tā, vai tev ir nauda vai nav. Uz sarakstu