Banner 980x90

Portāls: Latviešu aktieri piedalījušies teātra festivālā Krimā

Krievijas pērn anektētajā Krimā maijā norisinājies starptautisks teātra festivāls "Varavīksnes tilts Sanktpēterburga-Simferopole-Jalta", kurā vienu no sešām pasākuma izrādēm spēlējuši arī aktieri no Latvijas, raksta portāls "Delfi".

Atsaucoties uz Krimas medijiem, portāls norāda, ka festivālā ar izrādi "Facebook. Postscriptum" piedalījies Latvijas Jaunatnes teātris no Rīgas. Festivāla organizatori Krimas medijam "MK Krima" atzinuši, ka "Varavīksnes tiltam" Krimā ir "īpaša misija - iekļaut Krimu Pēterburgas kultūras orbītā un pievērst starptautiskās teatrālās sabiedrības uzmanību reģionam".

Kā aģentūrai LETA skaidroja izrādes "Facebook. Postscriptum" autors Andris Bulis, viņu uzaicinājis Sanktpēterburgas festivāls, jo pirms diviem gadiem viņa izrāde "Lidojums" festivālā Krievijā ieguvusi trešo vietu. Bulis sākotnēji uzaicināts piedalīties festivālā ar izrādi "Lidojums", bet viņš piedāvājis jaunāku izrādi "Facebook. Postscriptum". Bulis stāstīja, ka ir neizpratnē par mediju lielo uzmanību notikumam, kas norisinājies maija sākumā. Aktieris tuvākajā laikā plāno notikušo sīkāk izklāstīt savā "Facebook.com" profilā. "Citi izvairās no atbildības, bet es nē," viņš uzsvēra.

"Latvijas Jaunatnes teātra un "Gaļinas Poļiščukas teātra observatorijas" izrāde skatītājus atgriež mūsdienās. Izrāde "Facebook. Postscriptum" ir stāsts par dzīvi virtuālajā pasaulē, kad kāda apveidi datorā pēkšņi ir tuvāki realitātē esošajiem draugiem un radiem. Savukārt otra izrāde "Lidojums" interesanta ar to, ka lugu uzrakstījis pats tās izpildītājs, aktieris Andris Bulis," raksta "MK Krima".

Arī Krimas medijs "Jaunā Krima" vēstī, ka Latviešu Jaunatnes teātra izrāde "Facebook. Postscriptum" kļuvusi par atmiņā paliekošu mākslasdarbu. Tāpat tiek slavēta Buļa izrāde "Lidojums", kura demonstrēta teātrī Jaltā. Bulis medijam "Jaunā Krima" norādījis, ka Jaltā viesojas pirmo reizi. "Veidojot izrādi vispirms man ir svarīga vienota saite ar skatītāju. Nepieciešams parādīt, ka, neskatoties uz to, ka mēs esam dažādi, mums ir vienādas problēmas, atmiņas par skolu, jaunību un pirmo mīlestību," sarunā ar mediju klāstījis Bulis.

Vēl Krimas medijam aktieris stāstījis, ka "krievu valodu mācījies 9.klasē, bet ar režisores Gaļinas Poļiščukas palīdzību to iemācījies vēlreiz". "Jūsu publika ir emocionāla, tā neaiztur asaras un smieklus mūsu izrādēs. Aktierim tas ir svarīgi un patīkami. Mums Latvijā viss ir otrādi - tiek uzskatīts par nepieņemamu paust savas emocijas, tāpēc aktierim cītīgi jāstrādā, lai skatītāji izrādītu savas jūtas. Liels paldies jums par savu patiesumu," sacījis Bulis.

Latvijas Jaunatnes teātra vadītājs Juris Millers "Delfi" sākotnēji paudis pārsteigumu par teātra dalību šajā pasākumā. Elektroniski atbildot uz "Delfi" jautājumiem, viņš skaidrojis, ka "ir radies pamatīgs pārpratums".

"Latvijas Jaunatnes teātris līdz šim nav piedalījies nevienā teātru festivālā. Domāju, ka pārpratums radies, jo Krimas rakstu autori, smeļoties informāciju, nav centušies to pārbaudīt. Vienīgā Jaunatnes teātra saikne ar izrādi "Facebook. Postscriptum" ir tāda, ka šobrīd tā ir iekļauta Jaunatnes teātra izrāžu repertuārā. Tajā ir iekļautas vairāku neatkarīgu producentu veidotās izrādes," portālam "Delfi" pastāstījis Millers.

Tāpat teātra vadītājs norādījis, ka Krimas medijos pieminētā "Teātra observatorija" būtībā neeksistē jau kādus piecus gadus. Aicinot publikācijas uztvert kritiski, Millers rezumējis, ka ārzemju mediji sataisījuši "pamatīgu kokteili".

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)